İlginizi Çekebilir

1

Antalya'da sağanak su taşkınlarına neden oldu

2

Antalya'daki Kırgızlar, ülkelerindeki genel seçim için sandık başına gitti

3

Kahramanmaraş'ta sepetli motosikletin devrilmesi sonucu bir kişi öldü, iki kişi yaralandı

4

"Elif Ana" filminin çekimlerine Kahramanmaraş'ta başlandı

5

Türkiye'den 120 ülkeye kozmetik ihracatı

6

Tır dorsesinde 200 bidon etil alkol ele geçirildi.

7

Hatay'ın zeytinyağı yurt dışında da tüketiliyor

8

Adana'da otomobilinde uyuşturucu ele geçirilen sürücü tutuklandı

9

Ceyhan Nehri çevresinde sonbaharın renkleri hakim oldu

10

Antalya'da kaçak kazı yapan 3 kişi gözaltına alındıKemer'de dalgıçların deniz dibi temizliği için girdiği noktadan atık çıkmaması sevindirdi

Kemer'de dalgıçların deniz dibi temizliği için girdiği noktadan atık çıkmaması sevindirdi

ANTALYA - Antalya'nın Kemer ilçesinde denizde yapılan temizlik çalışmasında su altında çöp ve atığa rastlanmaması yerli ve yabancı turistleri mutlu etti.

Kemer Belediyesi ve Suda Arama ve Kurtarma Derneği'nin (SKUT) iş birliğiyle Mustafa Ertuğrul Parkı sahilinin halk plajı kısmında dalgıçların da katılımıyla deniz dibi temizliği çalışması yapıldı.

Yaklaşık bir saat süren su altı temizliğinde denizden çok az sayıda plastik şişe ve poşet çıktı. Kemer sahillerinin ve deniz dibinin temiz olması etkinliğe katılanlarca alkışlanarak kutlandı.

Temizlik çalışması sırasında sahilde denize giren yerli ve yabancı misafirler de telefonlarıyla yapılan çalışmayı görüntülemeye çalıştı.

Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül, gazetecilere, ilçedeki sahillerde rutin olarak deniz dibi temizliği yapıldığını belirtti.

Gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakmak amacında olduklarını ifade eden Gül, "Çocuklarımıza temiz bir çevre ve temiz bir deniz bırakmak istiyorsak çöplerimizi çöp kutusuna atmamız gerekiyor. Su altı temizliğinde fazla bir çöp çıkmadı. Kemer sahillerinin ve denizin ne kadar temiz olduğunu gördük. Biraz daha dikkatli olursak her şey çok daha güzel olur." ifadelerini kullandı.

Gül, su altı temizliği yapan dalgıçlara ve duyarlı vatandaşlara teşekkür etti.