Kepez Belediyesinin "Mobil Bilim Tırı" Kemer ilçesinde

Kepez Belediyesinin

Kepez Belediyesinin "Mobil Bilim Tırı" Kemer ilçesinde

ANTALYA - Kepez Belediyesinin Antalya Bilim Merkezi bünyesindeki Bilim ve Teknoloji Tırı ve gezen kütüphanesi OKUBÜS, Kemer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde öğrencilerle buluştu.

Çocuk ve gençlerin bilime merak duymalarına teşvik eden Mobil Bilim ve Teknoloji Tırı ile gezen kütüphanesi OKUBÜS lisenin bahçesinde iki gün boyunca öğrencilere hizmet verecek.

Kemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Semra Bekar, buradaki konuşmasında, bilim ve teknoloji tırı ve OKUBÜS ile yapılan çalışmayı çok güzel bulduğunu, çocukların bilime ve kitap okumaya yönelik ilgilisini arttırdığını kaydetti. Bekar, "Tabii ki mobil olması ve okul okul gezmesi de çok önemli bir hizmet. Kepez Belediyesine teşekkür ediyoruz." dedi.

İlçe ilçe gezen çocuk ve gençlerin yoğun ilgisiyle karşılaşan bilim tırında yenilenebilir enerji kaynakları, manyetik alan, maddenin halleri, motorlar, robotik, 3 boyutlu yazıcılar ve sanal gerçeklik uygulamaları, yapay zeka, izohips, beyin dalgaları, İHA yer istasyonu ve hologram teknolojileri bulunuyor.

Mobil kütüphane ise çocuk, gençlik ve yetişkin kitapları bulunuyor. Kitapların yanı sıra aynı zamanda çocukların için satranç, kelime ve zeka oyunları da yer alıyor.Yurt Dünya 4.12.2023 19:46:46 0

İlginizi Çekebilir

1

Mersin'de kaçak araçları parçalayarak sattıkları iddiasıyla 2 kişi yakalandı

2

Mersin'de 188 sikke ve 9 obje ele geçirildi

3

Adana'da elektrikli bisikletten düşen hamile kadın otobüsün altında kalarak öldü

4

Adana'da yaşlı kadının atık su kanalına düşen cep telefonunu belediye ekipleri çıkarttı

5

Burdur'da otoparkta duvara çarpan otomobilin sürücüsü yaralandı

6

Kahramanmaraş'ta eşini silahla öldüren kişi intihar etti

7

Samandağ'da öğretmen ve öğrenciler sahili temizledi

8

Mersin Turizm Fuarı açıldı

9

Hatay'da tavuk çiftliği deposunda çıkan yangın söndürüldü

10

Burdur'da temsili Yörük göçü etkinliği