İlginizi Çekebilir

1

Arnavutköy’de Kabotaj Bayramı kutlamaları renkli görüntüler oluşturdu

2

Sultangazi’de kurbanlıklar yarıştı, birinciye tam altın hediye edildi

3

Bakan Kurum, sular altında kalan tarım arazilerini inceledi

4

Ankara’da İbrahim Tatlıses konseri

5

Genç modacı başarıdan başarıya koşuyor

6

Kars Hayvan Pazarı’nın gözdesi 800 kiloluk Paşa

7

Milletvekili Karaman’dan İliç’teki altın madeniyle ilgili açıklama

8

Ortaca’da Kabotaj Bayramı kutlandı

9

Sarıgül: "NATO’da iktidar ’başarılı olduk’ diye davul zurna çalmasın, muhalefette partileri de ’iktidar başarısız oldu’ diye sevinmesin"

10

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Çanakkale’de nikah şahidi olduKırıkkale Belediyesi İtfaiyesinden öğrencilere eğitim

Kırıkkale Belediyesi İtfaiyesinden öğrencilere eğitim

Kırıkkale Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerince, öğrencilere 112 Acil Çağrı Merkezi’nin işleyişi ve itfaiyenin görevleri hakkında bilgilendirme yapıldı.
Kırıkkale Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerince, öğrencilere yönelik eğitim amaçlı etkinlikler düzenleniyor. İtfaiye ekipleri, öğretmenlerin nezaretinde öğrencilerine 112 Acil Çağrı Merkezi ve itfaiye hakkında eğitim verdi. Etkinliklerde öğrencilere ilk olarak 112 Acil Çağrı Merkezi’nin önemi ve gereksiz yere meşgul edilmemesi gerektiği anlatıldı. Özellikle ana sınıfı çağındaki öğrencilere yönelik düzenlenen eğitimlerde İtfaiye Müdürlüğü tarafından hazırlanan tanıtım görselleri eşliğinde 112 Acil Çağrı Merkezi’nin faaliyetleri öğrencilere anlatıldı. Eğitimde itfaiyenin görevleri, yangın söndürmede kullanılan araç, kıyafet ve malzemeler hakkında bilgi verildi.
Kırıkkale Belediyesi İtfaiye Müdürü Tuncay Bulut, öğrencilere eğlenceli çalışmalarla yangına ve risklerine karşı bilinç aşıladıklarını söyledi.
Tüm acil çağrıların 112 altında toplandığını, çocukların bunu hafızalarına yer etmelerini sağlamak için düzenledikleri eğitici eğitimlerin verimli geçtiğini belirten Bulut, "Toplumumuzun yangın ve risklerinden korunmasının en önemli yolu onunla mücadele edilebilmesi ve bu mücadele için gerekli yöntemlerin iyi bilinmesidir. Minik öğrencilerimize okullarında yapmış olduğumuz ziyaretler onlar için eğlenceli bir zaman dilimine dönüştürerek hafızalarında, yangına ve risklerine karşı bilinç aşılamamış ve 112 Acil Yardım Telefonu hakkında bilgi veriyoruz" dedi.