Kızlarını öldüren sanığa verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aileyi sevindirdi

Kızlarını öldüren sanığa verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aileyi sevindirdi

BURDUR (AA) - BILAL ALTIKOK - Isparta'da 3 çocuk annesi Ümmühan Taspinar'i esarpla bogarak öldüren sanik ese verilen agirlastirilmis müebbet hapis cezasi, genç kadinin ailesini mutlu etti.

Isparta'da kamyon soförü kocasi Ferhat Taspinar (25) tarafindan 2018'de esarpla bogularak öldürülen ve Keçiborlu-Dinar yolu yakininda bir su kanalinda çaliliklarin arasinda cesedi bulunan Ümmühan Taspinar'in (22) Burdur'da yasayan ailesi, kizlarinin yokluguna alismaya çalisiyor.

Isparta 1. Agir Ceza Mahkemesinde görülen davada, saniga indirim yapilmadan agirlastirilmis müebbet hapis cezasi verilmesini olumlu karsilayan aile, kizlarinin emaneti 3 torununa gözleri gibi bakiyor.

Baba Yakup Sahin (52), AA muhabirine, kizinin yokluguna alismanin mümkün olmadigini söyledi.

Annesiz 3 çocuga bakmanin çok zor oldugunu belirten Sahin, devletin olaydan sonra kendilerine ve çocuklara sahip çiktigini dile getirdi.

- "Olan çocuklara oluyor"

Mahkemenin verdigi kararin emsal olmasi gerektigine dikkati çeken Sahin, "Bu 2 sene içinde benim çektigimi bir ben bir de Allah bilir. Mahkemenin verdigi karara çok sevindim. Böyle acilar bir daha yasanmasin istiyoruz. Yuvalar yikiliyor, olan çocuklara oluyor, çocuklar ortada kaliyor. Bunlari yapan caniler cezaevlerinde çürüsün, disarida olmasi devlete, millete zarar." diye konustu.

Anne Vesile Sahin (43) ise gözyaslarinin hiç dinmedigini ifade etti.

Kizindan geriye kalan torunlari için bir mücadele içerisinde olduklarini anlatan Sahin, "Maalesef giden geri gelmiyor. Torunlarimiz için ayakta duracagiz. En azindan sanik en agir cezayi aldi. Bu yüregimize su serpti. Karari duyunca gözyaslarima hakim olamadim. Içim biraz olsun rahatladi." dedi.

Taspinar'in kardesi Hasan Hüseyin Sahin (21) de ablasinin acisinin hala yüreginde oldugunu, verilen cezanin herkese ders olmasi gerektigini kaydetti.Haber Kaynak : aa