İlginizi Çekebilir

1

Bu iş için özel ekip kurdular, kişi başı aylık 30 bin TL kazanıyorlar

2

"Bir Gülüş Yeter" projesi kapsamında çocuklara oyuncak ve kitap dağıtıldı

3

Bakan Kurum’dan Atatürk Havalimanı hakkında açıklama

4

Highway, 19 Mayıs coşkusunu Sinan Akçıl ile yaşatacak

5

Yarım saat süren yağmur cadde ve sokakları göle çevirdi

6

Nazilli’nin Nefes Tepesi Projesi’ne ödül

7

70 kadın üreticiye 700 saman balyası dağıtıldı

8

SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar: ’’Ülkemizi savunma kabiliyetinde olmazsak, tam bağımsız olmamız mümkün değil’’

9

Karatay’ın 42. toplu konut hamlesi Aksapark’ın temeli atıldı

10

Fatsa’da eğitim ve bilim şenliğiKulağına kar suyu kaçan hamsi tezgahlarda yerini aldı

Kulağına kar suyu kaçan hamsi tezgahlarda yerini aldı

Türkiye’yi etkisi altına alan soğuk ve kar yağışı ile "Hamsinin kulağına kar suyu kaçtı" deyimi gerçek oldu ve hamsi Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Bandırma Balık Halinde tezgahlarda yerini aldı.
Bandırma Balık Hali’nde yaklaşık iki haftadır tezgahlarda hamsi yokluğu çekiliyordu. Soğuk ve kar yağışı sebebiyle hamsi, balık tezgahlarında yerini aldı. ’Hamsinin kulağına kar suyu kaçtı’ diyen ve hamsinin boyunun bir kalem boyu aldığını belirten balıkçı Metin Çokgezenler, "Romanya ve Bulgaristan sınırında yakalanan Karadeniz hamsilerinin yoğun kar yağışı nedeniyle sıcak sulara göç etmesiyle birlikte hamsi Karadeniz bölgesinde biraz daha bollaştı. Hamsi bugün tüm Türkiye’de 30 ila 40 liraya satılmakta. Halkımızın talebi yüksek. Hamsi balıkları bayağı yağlandı. Hamsi balığının kulağına kar suyu kaçtı diyoruz ve halkımızı hamsi alıp yemeye davet ediyoruz" şeklinde konuştu.