Kuşaklama kanalına korkuluk

Bir zamanlar çevre evlerin atık deposu haline gelen ve çirkin görüntü ile pis koku merkezi haline gelen Kuşaklama Kanalı kurtuluyor.

Yarbaşı beldesi Karacaören mahallesinden başlayıp Düziçi İrfanlı mahallesi Deliçaya kadar yaklaşık 9 km uzunluğunda korkuluk inşasına başlandı. Çalışmaları halen Uzunbanı ve üzümlü mahallesinin altında yer alan Kuşaklama kanalı üzerinde devam eden projenin üç ay içerisinde tamamlanarak vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği bir nebze de olsa koruma altına alınmış olacak.

Daha önce yamaçlara ve tabana taş tahkimatlarının yapıldığı Kuşaklama Kanalında 9 milyon liraya mal olacak çalışmaların tamamlanmasıyla Yarbaşı ve Düziçi Belediyesi  tarafından yapılacak çevre düzenlemesiyle kanal civarı yayaların gözdesi haline gelecek.

Düziçi Belediyesi söz konusu alanda kanal yanındaki yolu yaya yürüyüş yolu olarak Düziçililerin hizmetine sunacak, yol araç trafiğine kapatılacak. Kanal civarından geçen yolu ise daha kullanışlı hale getirerek araç trafiğini buraya yönlendirecek.

                Kanal etrafının Fidan ve çiçeklerle buluşmasına müteakiben Kuşaklama Kanalının Düziçinde yeni bir yaşam alanları meydana getirmesi bekleniyor.

                Düziçili vatandaşlar çalışmalar nedeniyle DSİ Bölge müdürlüğü ve Osmaniye 64. Şube müdürlüğüne teşekkür ettiler.

Haber: Süleyman Güzel/Düziçi