Kütahya Emet Termal Resort&Spa Otel'e "Güvenli Turizm Sertifikası"

Kütahya Emet Termal Resort&Spa Otel'e "Güvenli Turizm Sertifikası"

KÜTAHYA (AA) - Kütahya Emet Termal Resort&Spa Otel'e "Güvenli Turizm Sertifikasi" verildigi bildirildi.

Karaderili Sirketler Grubuna bagli olarak Kütahya'nin Emet ilçesinde faaliyet gösteren otelin müdürü Ramazan Sezer, AA muhabirine, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salginiyla ilgili tedbirleri alarak 6 Haziran itibariyla yeniden hizmet vermeye basladiklarini söyledi.

Salgin sürecinin basindan bu yana tesiste tüm önlemleri üst seviyede uyguladiklarini belirten Sezer, hijyen ve güvenligi ön planda tuttuklarini anlatti.

Sezer, "Kültür ve Turizm Bakanligi koordinasyonunda baslatilan, dünyada da ilk örneklerden biri olan 'Saglikli Turizm Belgelendirme Programi' kapsaminda tüm denetimlerden geçip Güvenli Turizm Sertifikasi aldik. Otelimize misafirlerimiz gönül rahatligiyla gelebilirler. Ayrica sertifikada görüldügü gibi karekod sistemiyle tüm müsteriler otelimizin denetim geçmisini seffaf olarak görebiliyor." ifadelerini kullandi.

Tesise giriste temassiz ates ölçümü yapildigini aktaran Sezer, talep edilmesi halinde misafirlere verilmek üzere maske ve eldiven gibi kisisel koruyucu ekipman bulundurduklarini dile getirdi.

Yemek ve toplanti salonlari ile lobi ve resepsiyon alaninin sosyal mesafe planina uygun olarak düzenlendigini vurgulayan Sezer, sunlari kaydetti:

"Yer isaretleri ve uyarici tabela ve yazilarla sosyal mesafe ve hijyen uyarilari yapildi. Otel bünyesindeki tüm departman çalisanlarimiza hijyen ve dezenfeksiyon ile sosyal mesafe konusunda etkin çalisma yürütmeleri konusunda egitimler verildi. Odalardaki ve diger kapali ünitelerdeki pencereler günlük temizlik ve dezenfektasyon sirasinda açilarak temizlik sonrasinda en az bir saat havalandiriliyor. Egitimli ve hijyen sertifikali personellerimiz maske ve eldiven giyerek temizlik ve dezenfekte islemlerini yapiyor."

Sezer, odalarda misafirlere özel tek kullanimlik ürünler de sunuldugunu sözlerine ekledi.


Haber Kaynak : aa