Lexus, SUV konsepti ve kadın pilotlarla ralliye katılıyor

Lexus, SUV konsepti ve kadın pilotlarla ralliye katılıyor

ISTANBUL (AA) - Lexus, özel olarak üretilen J201 Konsept SUV araciyla 10 günlük zorlu bir ralliye katilarak güçlü ve dayanikli yönlerinin altini çizecek.

Lexus'un açiklamasina göre, her sarta ve her türlü ekstrem kosula uyum saglayacak sekilde üretilen J201 Konsept, sirketin LX SUV modeli üzerine gelistirildi.

LX'in sasi ve platform kod adini alacak sekilde J201 Konsept olarak isimlendirilen araç, 10 gün boyunca devam edecek ve kadinlarin yaristigi Rebelle Rally'e katilacak. J201 Konsept SUV'da sampiyonluk unvanini korumaya çalisan Rachelle Croft ve Taylor Pawley yer alacak.

Kadin yarisçilarin yer aldigi organizasyonda Kaliforniya ve Nevada boyunca Lexus, GPS'in ve cep telefonlarinin yasak oldugu toplam 2 bin kilometrelik etaplarla zorlu yol sartlarini asacak.

LX'in arazi kabiliyetini daha da yukarilara tasiyan J201 Konsept'te, özel olarak tasarlanan ön arka tampon, koruyucular, TJM Airtec snorkel, yeni süspansiyonlar, 17 inç jantlar, arazi lastikleri ve hava kanalli özel frenler yer aliyor.


Haber Kaynak : aa