Limak Enerji'den meme kanserine farkındalık için "pembe" elektrik faturası

Limak Enerji'den meme kanserine farkındalık için "pembe" elektrik faturası

BURSA (AA) - Limak Enerji bünyesindeki Uludag Elektrik, meme kanserine dikkati çekmek için pembe renkte dizayn ettigi faturalari abonelerine ulastiriyor.

Firmadan yapilan açiklamaya göre, "Meme Kanseri Farkindalik Ayi" dolayisiyla müsterilere "O sizi bulmadan, siz onu bulun! Elle muayene ve mamografi hayat kurtarir" mesaji içeren pembe faturalar gönderildi.

Açiklamada görüslerine yer verilen Limak Enerji Uludag Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac, "Sosyal Faturalar Projesi" kapsaminda bugüne kadar saglik, çevre ve egitim gibi alanlarda pek çok bilgilendirici mesaji müsterilere ulastirdiklarini bildirdi.

Pembe fatura uygulamasinin geçen yil ekim ayinda da yapildigini hatirlatan Aytac, "Yüzde 55 kadin çalisani bulunan bir sirket olmamiz, bu konuda özellikle hassasiyet göstermemizi gerektiriyor. Kadin çalisanlarimizin meme kanseri konusunda bilinçlendirilmesi de en çok önem verdigimiz konular arasinda. Her yil oldugu gibi bu yil da meme kanserinde erken teshiste kritik öneme sahip olan kendi kendine muayeneyi anlatarak, bilgilendirme çalismalari yürütüyoruz." ifadelerini kullandi.

Aytac, sirketin tüm çalisanlarina pembe renkte maske ve kurdele de dagitacaklarini sözlerine ekledi.


Haber Kaynak : aa