Mersin'de "Tarsus Süleyman Şah Hava Koşusu" etkinliği düzenlendi

Mersin'de "Tarsus Süleyman Şah Hava Koşusu" etkinliği düzenlendi

MERSIN (AA) - Mersin'de, Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonunun 2020 takviminde yer alan "Tarsus Süleyman Sah Hava Kosusu" müsabakalari düzenlendi.

Tarsus Belediyesinin destegiyle Halitaga Mahallesi'nde organize edilen müsabakalara 38 kulüpten 100 sporcu katildi.

Kategori belirleme atislarinin yapildigi yarismada, kadinlarda 470,17 metreyle Rahime Kevser Atasoy birinci, 399,50 metreyle Sebnem Saliha Çakiroglu ikinci, 398,50 metreyle Fatma Ayvaci üçüncü oldu.

Erkeklerde de Cüneyt Öztan 526,17 metreyle birincilik, Mehmet Demir 500,90 metreyle ikincilik, Burakhan Topuz da 495 metreyle üçüncülük elde etti.

Dereceye giren sporculara ödüllerini, Tarsus Belediye Baskani Haluk Bozdogan ile Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu Baskani Cengiz Toksöz verdi.

Toksöz, AA muhabirine yaptigi açiklamada, yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsaminda yarismaya katilimin sinirli tutuldugunu belirterek, "Müsabakalar, okçular için de bir hasretin giderilmesi oldu. Federasyon olarak Türk okçulugunun gelismesi ve yayginlasmasi adina elimizden geldigince çalismaya devam edecegiz." ifadesini kullandi.Haber Kaynak : aa