İlginizi Çekebilir

1

Üniversite öğrencileri için bowling turnuvası

2

253 fotoğraf sanatçısı 4 gün boyunca Van’ı fotoğrafladı

3

Finlandiya, Türkiye ile NATO üyeliği konusunda sorunların çözüleceği konusunda iyimser

4

Vali Akkoyun: "Tarihi mekanlara hak ettiği değerin verilmesi önemli"

5

Yeni Batman valisinden sıcak kareler

6

Aşçılık öğrencileri hem oynadı, hem yarıştı

7

Fransa, Ukrayna’nın AB’ye üyeliğinin 15-20 yıl sürebileceği konusunda uyardı

8

Suriye sınırında 8 yıl aradan sonra ilk defa gökyüzünü uçurtmalar süsledi

9

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan Sivas’ta konuştu

10

Çamlık’ta Sefo rüzgârıMuş UMKE ve 112 ekipleri, Covid-19 hastasını 9 saatlik çalışmayla hastaneye ulaştırdı

Muş UMKE ve 112 ekipleri, Covid-19 hastasını 9 saatlik çalışmayla hastaneye ulaştırdı

Muş’ta astım ve korona virüs pozitif hastası için seferber olan UMKE ve 112 ekipleri, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle yolu kapalı mezraya 9 saatlik çalışmayla ulaşarak hastayı hastaneye ulaştırdı.

Merkeze 55 kilometre mesafedeki Ulukaya köyü Aydoğdu mezrasında rahatsızlanan astım ve korona virüs pozitif hastası 45 yaşındaki Mehmet Ali Öztürk, 112’den yardım istedi. Bölgeye yönlendirilen UMKE ve sağlık ekipleri, tam donanımlı paletli ambulansla mezraya ulaşmak için seferber oldu. Kar kalınlığının yaklaşık 1,5 metreye ulaştığı bölgede ilerlemekte güçlük yaşayan sağlık ekipleri, kara saplanan ambulansın etrafını küreklerle açarak yoluna devam edebildi. Zorlu coğrafyadaki çetin kış şartlarına rağmen mezraya ulaşan sağlık çalışanları, 9 saatlik zorlu çalışmayla Mehmet Ali Öztürk’ün ilk müdahalesini evinde yaptı. Ambulansa alınarak Muş Devlet Hastanesi’ne sevk edilen Öztürk’ün durumunun iyi olduğu ve tedavisine hastanede devam edildiği öğrenildi.

“Sağlık Bakanı ve sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum”
İki günden beri rahatsızlandığı için 112’den yardım istediğini anlatan Mehmet Ali Öztürk, 112 ve UMKE’nin kendisine zor şartlar altında ulaştığını söyledi. Ekiplerin kendisini Muş Devlet Hastanesi’ne götüreceğini ifade eden Öztürk, “Bana bu zor şartlar altında ulaştıkları için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, UMKE ve 112 ekibine teşekkür ederim” dedi.