İlginizi Çekebilir

1

Girne Koleji, Metaverse kapılarını Bilişim Garajı’yla açacak

2

Fetih coşkusu gezici otobüsle Diyarbakır sokaklarında

3

Tomarza’da 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’na yoğun ilgi

4

Türkiye-Afrika Medya Zirvesi’nde Türk şirketlerinin Afrika’daki yatırımlarına dikkat çekildi

5

İki gaziyi buluşturan Atatürk Anı Müzesi ödül aldı

6

İstanbul’un en eski mozaikleri sergilenmek için gün sayıyor

7

Kremlin’den Batı’ya "tahıl" tepkisi

8

Kültür ve Turizm Müdürü, ‘Yanı başımızda koca bir dev var’ diyerek duyurdu

9

Domaniç Hayme Ana MYO’da çevre bilinci etkinliği

10

Üniversite öğrencileri kentin tarihi ile bütünleşiyorMYP Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz: “Akdeniz gazı konusunda hükümete destek vermeye hazırız”

MYP Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz: “Akdeniz gazı konusunda hükümete destek vermeye hazırız”

Muhafazakar Yükseliş Partisi Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, "Açık bir çağrı ile Akdeniz gazının çıkartılması için gereken katkıyı vermeye hazır olduğumu bir kez daha belirtmek isterim. Bu gazı çıkartmak Türk ekonomisine büyük katkı sağlayacak" dedi.
Muhafazakar Yükseliş Partisi Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, siyaset gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. MYP Lideri Yılmaz, “Ben bir siyasetçiden önce bu ülkeye aralıksız hizmet eden bir iş adamıyım. 30 yıldır İsrail’de faaliyette olan büyük bir Türk şirketinin de sahibiyim. Bu büyük tecrübe müspet manada ülkemiz lehine mutlaka kullanılmalıdır. Hakkaniyet dairesinde tarafların menfaatleri korunarak Akdeniz gazı gelecek bin yılımız için mutlaka çıkartılmalıdır. Akdeniz gazı konusunda ne aldatan ne de aldanan olamayız. Akdeniz’de çıkan doğal gaz bizim ve İsrail’in gelecek bin yılını şekillendirecek bir meseledir. Meseleye sadece birkaç gaz sahası açma gözü ile bakılamaz. Büyük bir rezerv var. Bu rezerve Türkiye ve İsrail’in kontrolünde dünyaya sunulabilir” şeklinde konuştu.

“Akdeniz gazının çıkartılması için gereken katkıyı vermeye hazırım”
Sözlerini sürdüren MYP Lideri Yılmaz, "Bu gazı çıkartmak Türk ekonomisine büyük katkı sağlayacak. Ayrıca Akdeniz’in bir barış gölü haline gelmesine de katkı yapacak bir ortaklık İsrail ile kurulabilir. Bu konu da tarafların uzlaşmasını sağlayacak zemini oluşturmamız pekala mümkündür. Bu mesele siyaset üstü tutulması gereken halkımızın geleceğini şekillendirecek bir meseledir" dedi.