ÖĞRETMENLER GÜNÜ HATIRA ORMANINA 200 FİDAN

 Osmaniye'de, 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları kapsamında, 2016 yılında 2 Hektarlık alanda oluşturulan "24 Kasım Öğretmenler Günü Hatıra Ormanı"na bu yıl da 150 fıstık çamı, 50 servi olmak üzere toplam 200 fidan daha dikildi.
Törene Vali Ömer Faruk Coşkun, Toprakkale Kaymakamı Gürsel Temurci, Osmaniye Orman İşletme Müdürü Abdulsamet Doğar, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Erbay Tan, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.
İlk fidanı dikerek can suyunu veren Vali Ömer Faruk Coşkun, tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlayarak, çocukların yetiştirilmesinde gösterdikleri gayretler nedeniyle tüm öğretmenlere teşekkür etti. Dikilen fidanların öğretmenler için oluşturulan hatıra ormanının daha büyük ve çok daha güzel bir orman olmasına vesile olmasını temenni eden Vali Coşkun, 24 Kasım Öğretmenler Günü Hatıra Ormanı’nın oluşturulmasında emeği ve katkısı olan herkese teşekkür etti. 
Vali Coşkun’un ardından protokol mensupları da Hatıra Ormanı’na fidan dikerek, tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladılar.

Haber: İbrahim EMÜL/OSMANİYE