OKUL SPORLARI HENTBOL İL BİRİNCİLERİ BELİ OLDU

Osmaniye'de okul sporları faaliyet programı kapsamında düzenlenen küçükler ve yıldızlar Hentbol İl Birinciliği müsabakaları sona erdi. Tosyalı ve Merkez Spor Salonu'nda yapılan yarışmalara 17 okul ve 238 sporcu katıldı. Hayli çekişmeli geçen maçların ardından Küçük kızlar kategorisinde birinci Issızca Şehit Ahmet Çalık Orta Okulu, ikinci Şehit Bekir Evren Orta Okulu, üçüncü Mehmet Akif Ortaokulu ve dördüncü Namık Kemal Ortaokulu oldu.
Küçük erkekler kategorisinde ise İl birincisi Issızca Şehit Ahmet Çalık Orta Okulu, ikinci Şehit Bekir Evren Orta Okulu, üçüncü Mimar Sinan Ortaokulu ve dördüncü Namık Kemal Orta Okulu oldu.
Yıldız kızlar kategorisinde; Kadirli Orta Okulu birinci, Mehmet Akif Ortaokulu ikinci, Erdem Beyazıt İmam Hatip Ortaokulu üçüncü ve Mareşal Fevzi Çakmak Orta Okulu dördüncü oldu.
Yıldız erkekler kategorisinde de, Cevdetiye Ortaokulu birinci, Issızca Şehit Ahmet Çalık Ortaokulu ikinci, İl Genel Meclisi Ortaokulu üçüncü ve Mehmet Akif Ortaokulu dördüncü oldu. Oynanan final maçları sonrası düzenlenen törende dereceye giren takımlara madalyaları ve kupaları takdim edildi.
İl birincisi olan takımlar Hentbol Grup Müsabakalarında Osmaniye'yi temsil etmeye hak kazandı.