Oppo Watch, sesli koçluk desteğine sahip egzersiz modları sunuyor

Oppo Watch, sesli koçluk desteğine sahip egzersiz modları sunuyor

???????ISTANBUL (AA) - Oppo'nun akilli saati Oppo Watch, sesli koçluk destegine sahip egzersiz modlari sunuyor.

Oppo'nun açiklamasina göre, sirketin akilli ürünler kategorisinde Türkiye'de satisa sundugu Oppo Watch, saglikli bir yasam sürebilmek için en ince detaylari düsünüyor.

Akilli saatte her biri sesli koçluk destegine sahip, fitness kosusu, yag yakma kosusu, açik havada yürüyüs, açik havada bisiklete binme ve yüzme olmak üzere bes egzersiz modu bulunuyor.

Fiziksel verileri dogru bir sekilde izleyen akilli saatte, 5 dakikalik egzersiz videolari da bos zamanlari degerlendirmeye yardimci oluyor. Dolayisiyla en yogun zamanda bile saate yapilacak birkaç dokunusla formda kalinabiliyor. Her zaman açik olan nabiz izleme özelligi de hem egzersiz yaparken hem de dinlenirken sagligi takip ediyor.

Ileri düzey uyku izleme özelligi de her gece uyku durumunuzla ilgili kayit tutuyor. 100'ün üzerinde farkli spor seçeneginin bulundugu Google Fit de bu tabloya eklendiginde OPPO Watch ideal bir fitness partnerine dönüsüyor.


- Iç ve dis mekanda yapilabilecek aktiviteler


Açiklamada iç ve dis mekanda yapilabilecek günlük aktivitelere iliskin tavsiyeleri yer alan fitness egitmeni Baris Okan Belovacikli, öncelikle bir hedef kalori belirleyerek herhangi bir alanda günlük yürüyüsü ya da kosuyu, saatin belirledigi hedefe dogru ilerleyen sayacinin yardimiyla yapilabilecegini anlatti.

Belovacikli, "Günlük olarak 400-600 kalori arasinda bir hedef belirlemeniz sagliginiz için yeterli olacaktir. Saatinizin 'kardiyo kosusu' programiyla kendiniz için ideal yag yakim araligindaki nabzi da hesaplayabilir ve sadece bu aralikta kalarak antrenman esnasinda harcanan kalorinin büyük bir kisminin vücut yaglarindan gitmesini saglayabilirsiniz." açiklamasinda bulundu.

Belovacikli, cihazin "egzersiz" bölümünde evde rahatlikla ve kolaylikla yapilabilecek birçok programin yer aldigini kaydederek, bu programlari yaparken herhangi bir ekipmana ya da egitmene ihtiyaç duyulmadigini bildirdi.

Sadece akilli saatte bulunan videolar yardimiyla saglik için günlük tavsiye edilen sürede egzersizlerin tamamlanabildigini belirten Belovacikli, su ifadeleri kullandi:

"Bununla birlikte bu bölümde göreceginiz 'esnetme programi' ile antrenmaniniz sonrasinda ya da gün sonunda yapabileceginiz esnetme antrenmanlarinizi da yapabilirsiniz. Son olarak OPPO Watch'un tüm bu aktivite özellikleri disinda günlük çalisma temposu içerisinde atilan günlük adim sayinizi hesaplamaniz da mümkün. Gün içerisinde kendinize belli bir adim hedefi koyarak herhangi bir programa bagli olmadan günlük hareketinizi tamamlayarak formunuzu gelistirebilirsiniz."


Haber Kaynak : .