İlginizi Çekebilir

1

Kaymakam Bek, şehit yakınları, gaziler ve gazi ailelerine yemek programı düzenledi

2

Kaymakam Gülderen, pazar yerini denetledi

3

okul servis araçlarına denetim: Servis şoförleri uyarıldı

4

TOPRAK HAVUZDA DENİZ BALIĞI YETİŞTİRİYORLAR

5

Nazilli Belediyesi yağmur taşkınlarına karşı önlemlerini sürdürüyor

6

Aydın'da KHK mağdurlarını dinleyen CHP Heyeti Başkan Çerçioğlu ile de görüştü

7

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Finlandiya Cumhurbaşkanı ile görüştü

8

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, ABD Başkanı Biden ile görüştü

9

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı ile görüştü

10

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gürcistan Başbakanını kabul ettiOrman yangınlarına karşı atlı jandarmalar iş başında

Orman yangınlarına karşı atlı jandarmalar iş başında

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde orman yangınlarının önüne geçebilmek için bütün birimler teyakkuza geçti.
Valiliğin aldığı karar gereği il genelindeki tüm ormanlara giriş-çıkışlar yasaklandı. Söz konusu karar gereği, yasaklanan ormanlık alanlara vatandaşların girmemesi için Ayvalık Kaymakamlığı öncülüğünde polis, jandarma ve sahil güvenlik ekipleri sıkı denetimler gerçekleştirirken, kolluk güçlerine jandarma bünyesindeki atlı süvariler de tam destek veriyor. Başta mangal yakmak isteyen piknikçiler ve bu alanları gezerken içtikleri sönmemiş sigara izmaritlerini yere atabilecek tatilcilere kapatılan ormanlarla, ağaçlık alanlarda görev yapan atlı süvariler vatandaşların takdirini kazandı.
Jandarmanın atlı süvarilerinin yasaklanan ormanlık alanlarda görev yapmasının son derece faydalı olduğunu savunan Zeki Kemal Pekşen isimli tatilci, “Hem tatil dönemlerinde hem de orman yangınları riskine karşı alınan bu güvenlik tedbirlerinin atlı timler sayesinde sağlanmış olduğuna inanıyorum. Çünkü gerçekten hava sıcaklığı çok yüksek ve yangın tehlikesi çok fazla. Jandarmanın ormanlık alanlarda var olması biz vatandaşlara güven veriyor” dedi.
Şeytan Sofrası yolu kenarında bal satan Nihal Dilli ise, başta jandarma olmak üzere Orman Bölge Müdürlüğü ekipleriyle atlı süvarilere teşekkür etti.
Ormanlık alanların derinliklerine motorlu araçların girebilmesi zorken, bu meselenin atlı jandarma timleriyle çözümlendiğini aktaran Dilli, “Bu silahlı timlerin ormanlık alanlarda yangın çıkarmaya teşebbüs edebilecekler karşı son derece etkili olabileceklerini düşünüyorum” diye konuştu.