İlginizi Çekebilir

1

Osmaniye’de Covid’de son durum: 307 kişinin testi pozitif çıktı 3 kişi hayatını kaybetti.

2

Un zamlandı Çukurova'da kadınlar yufka ekmek mesaisinde

3

TFF 3. Lig: Osmaniyespor FK: 1 - Formül Erbaaspor: 1

4

Osmaniye'de Covit-19 Ölümleri Korkutuyor

5

Osmaniye'de Pozitif Vaka 419 Oldu

6

Osmaniye’den Adıyaman’a dilenmeye gelen şahıslar yakalandı

7

Hastaneden taburcu edilen 9 aylık hamile kadın koronadan öldü

8

Osmaniye’de iki otomobil çarpıştı: 2 yaralı

9

Osmaniye’de Pozitif Vaka 376 Oldu

10

Osmaniye’de Covit-19’dan Ölen Sayısı YükseliyorOsmaniye Korkut Ata Üniversitesi ile Kırgızistan Issık Göl Üniversitesi arasında işbirliği protokolü yapıldı

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi ile Kırgızistan Issık Göl Üniversitesi arasında işbirliği protokolü yapıldı

OSMANİYE  - Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) ile Kırgızistan Issık Göl Devlet Üniversitesi arasında ikili işbirliği protokolü ve Mevlana Değişim Programı anlaşması imzalandı.

OKÜ'den yapılan açıklamaya göre, Kırgızistan'ın Karakol kentindeki törende, OKÜ Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun ile Kırgız Cumhuriyeti Issık Göl Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Askarbek Imanbaev, protokole imza attı.

Törene, her iki üniversitenin rektör yardımcıları da katıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Uzun, "Her yıl değişim programları ile dünyanın ve ülkemizin farklı yerlerinden öğrencileri üniversitemizde misafir ederek, kendi öğrencilerimizi de başka ülkelere ve başka üniversitelere göndererek kültürlerarası etkileşimi arttırıyoruz. Bu doğrultuda Kırgızistan ve Türkiye arasında bilim ve kültürde kurulan köprülerin güçlendirilmesini de hedefliyoruz. İmzalamış olduğumuz anlaşma ve protokolün, iki ülke ve iki üniversite adına hayırlı olmasını diliyorum." ifadesini kullandı.