OSMANİYE BELEDİYESİ MEVLİT KANDİLİNDE HELVA İKRAM ETTİ

Mevlit Kandili’nde Osmaniyeli vatandaşlar, camilere akın ederek kandili coşkuyla idrak etti.

Osmaniye Belediyesi bu mübarek gecede Envar-ül Hamit (Büyük) camiinde vatandaşlara helva ikram etti. Namaz sonrası Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, vatandaşların kandillerini tebrik ederek helva ikram etti.

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara; “Âlemlere rahmet olarak gönderilen peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) efendimizin yüce Allahın dini olan islamı tevdi etmek için dünyaya gelişinin 1448’inci sene-i devriyesinde Osmaniye Belediyesi olarak Envar-ül Hamit camiinde her kandil gecesinde olduğu gibi bu gecede de muhterem hemşerilerimizle huşu içerisinde hep beraber geçirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Cenab-ı Mevla, mübarek Mevlit Kandili hürmetine mazlum milletlere, mazlum insanlara şefkatli yüzünü inşallah gösterecektir. Akan kanın durması için duacıyız Allahın izni ve inayetiyle. Mevlit Kandilinin Osmaniyemize, Osmaniyeli hemşerilerimize, vatanımıza milletimize, Türk ve İslam coğrafyasına, bütün insanlık âlemine hayırlar getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyor selam sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum. ” Şeklinde konuştu.

Envar-ül Hamit (Büyük) Camiide Osmaniye Belediyesi tarafından düzenlenen ikram programına Belediye Başkanı Kadir Kara’nın beraberinde MHP İl Başkanı Yusuf Çomu ve yönetimi, MHP Merkez İlçe Başkanı Ümmet Kaya ve yönetimi, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri katıldı.