İlginizi Çekebilir

1

Osmaniye'de kaçak kazı yaptıkları iddiasıyla 4 şüpheli yakalandı

2

Osmaniye’de bir köy karantinaya alındı

3

Osmaniye Olağanüstü İl Hıfzıssıhha Meclisi Yeni  Kararlar Aldı

4

Vali Yılmaz, Kore Gazimiz Hasan Var’ı Evinde Ziyaret Etti

5

Osmaniye Belediyesi’nden “Fedakâr Sağlık Çalışanları” Konulu Resim Yarışması

6

"Çok yüksek riskli" kategorisindeki Osmaniye'de Kovid-19 tedbirleri Vali Yılmaz'ın katılımıyla denetlendi:

7

Osmaniye’de sürücülerin dikkatsizliği beraberinde kazaları getirdi

8

Halk ozanı "Çok yüksek riskli" Osmaniye için türkü besteledi

9

Vatanın Milletin Başı Sağolsun

10

"Çok yüksek riskli" kategorisindeki Osmaniye'de Kovid-19 tedbirleri sıkılaştırıldıOsmaniye Belediyesi Vektör İle Mücadelesini Sürdürüyor

Osmaniye Belediyesi, daha sağlıklı ve daha yaşanabilir bir kent olması için vektör-haşere ile mücadelesini hız kesmeden sürdürüyor.

Osmaniye Belediyesi, daha sağlıklı ve daha yaşanabilir bir kent olması için vektör-haşere ile mücadelesini hız kesmeden sürdürüyor.

Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü Sağlık Amirliği ekiplerimizce tüm mahallelerde vektörle mücadele kapsamında üreme alanlarına yönelik tarama, ilaçlama ve uçkun ilaçlaması çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Mahalle muhtarlarının da katkılarıyla yürütülen mücadele kapsamında kentin her noktasında ekiplerce tüm üreme alanları tespit edilerek ilaçlama yapılıyor. 

Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günler de dahil olmak üzere her gün üreme alanları tarama ve ilaçlama çalışmaları devam ederken akşamları ise ULV(Ultra Low Volume) ve Mist Blower cihazları kullanılarak sık periyotlarda tüm sokaklarda uçkun ilaçlama çalışmaları yürütülüyor.

Osmaniye Belediyesi tarafından yürütülen toplum sağlığını tehdit eden vektörle mücadele kapsamında Dünya Sağlık Örgütü’nün önerdiği ve Sağlık Bakanlığınca ruhsatlandırılan ilaçlar kullanılıyor.