İlginizi Çekebilir

1

Osmaniye Pozitif Vaka Tırmanışa Geçti

2

"Çok yüksek riskli" kategorisindeki Osmaniye'de Kovid-19 denetimleri sürüyor

3

Osmaniye’de definecilere jandarmadan suçüstü baskın

4

Osmaniye'de kaçak kazı yaptıkları iddiasıyla 4 şüpheli yakalandı

5

Osmaniye’de bir köy karantinaya alındı

6

Osmaniye Olağanüstü İl Hıfzıssıhha Meclisi Yeni  Kararlar Aldı

7

Vali Yılmaz, Kore Gazimiz Hasan Var’ı Evinde Ziyaret Etti

8

Osmaniye Belediyesi’nden “Fedakâr Sağlık Çalışanları” Konulu Resim Yarışması

9

"Çok yüksek riskli" kategorisindeki Osmaniye'de Kovid-19 tedbirleri Vali Yılmaz'ın katılımıyla denetlendi:

10

Osmaniye’de sürücülerin dikkatsizliği beraberinde kazaları getirdiOSMANİYE’DE ARAPÇA TABELALARA TÜRKÇE STANDARDI

Osmaniye’de Arapça tabelalara Türkçe standardı

Osmaniye’de Arapça yazılı iş yeri tabelalarının Türkçe tabela standartlarına uygunluğunun sağlanması kapsamında denetim yapıldı. Uygun olmayan tabelalarla ilgili iş yeri sahipleri uyarılırken, zabıta ekipleri de ruhsat kontrolü yaptı.
Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şubesi Müdürlüğü ile İl Göç İdaresi Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğünden oluşan bir ekip Arapça yazılı iş yeri tabelalarının Türkçe tabela standartlarına uygunluğunun sağlanması kapsamında denetim yaptı. Denetimlerde iş yerlerine asılan tabelaların Türk Standartları Enstitü standardına uygun olup olamadığı denetlendi. Uygun olmayan tabelaların yüzde 75’i Türkçe yüzde 25’i Arapça olması hususunda iş yeri sahipleri uyarıldı. Makul bir süre içerisinde tabelaların değiştirilmesi gerektiğini iş yeri sahiplerine hatırlatan Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şubesi Müdür Vekili Saim Atık, tabelaların Türkçe standartlarına uygun hale getirilmemesi durumunda cezai işlem uygulanacağını söyledi.
Ayrıca Osmaniye Belediyesi’ne bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri de iş yerlerinde ruhsat kontrolü yaptı. Ruhsatı olmayan iş yerlerine uyarıda bulunan ekipler ruhsatların çıkarılması hususunda iş sahiplerine süre tanıdı.