OSMANİYE'DE HIRSIZLIK ŞÜPHELİSİ 3 KİŞİ TUTUKLANDI

Osmaniye İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince gözaltına alınan 4 hırsızlık şüphelisinden 3'ü sevk edildikleri adli makamlarca tutuklandı.
Bahçe İlçe Jandarma Komutanlığı ve İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT), Osmaniye, Kahramanmaraş ve Gaziantep illerinde ki 11 hayvan hırsızlığı ve 3 adet evden hırsızlık olayının aydınlatılmasına yönelik çalışma başlattı. Yapılan teknik ve fiziki takip sonucu kimlikleri belirlenen 4 şüpheli düzenlenen operasyonla kaldıkları adreslerde yakalanarak gözaltına alındı.
Jandarmadaki sorgularının arıdan adli makamlara sevk edilen şüphelilerden P.A.K. Cumhuriyet Savcılığı tarafından ifadesinin alınmasına müteakip serbest bırakılırken, diğer şüpheliler M.Y., İ.K., ve K.Ç. tutuklanarak Toprakkale T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi. Ele geçirilen küçükbaş hayvanlar ise sahiplerine teslim edildi. Osmaniye İl Jandarma Komutanlığı'nın suç ve suçlularla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalarının kararlılıkla devam etmekte olduğu vurgulandı.

Haber: İbrahim EMÜL/OSMANİYE