OSMANİYE'DE, "HUZUR DERSLERİ" EĞİTİMLERİ

Osmaniye İl Müftülüğü tarafından "Huzur Dersleri Projesi" kapsamında eğitimlere başlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı faaliyetlerinin anlatıldığı ve her ay ayrı bir konu üzerinde hasbihal edilen program kısa bir aranın ardından Osmaniye İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu'nun eşi Zeynep Tahiroğlu'nun ev sahipliğinde İl Müftülüğünde yeniden gerçekleştirildi.
Diyanet İşleri Başkanlığı talimatı ile tanışmak, gönül birliğinin sağlanması, birlik ve beraberliğin tesis edilmesi maksadıyla ülke genelinde hayata geçirilen proje kapsamında 2018 yılı kasım ayından itibaren her ay yapılan programa yaz tatili dolayısıyla ara verildiği bildirildi.
Programa Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun'un eşi Sevilay Coşkun, Osmaniye'de görev yapan kurum amirlerinin eşleri, kurum amiri kadınlar katıldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, İl Müftü Yardımcısı Berrin Erdoğan tarafından yapılan sohbetin ardından, dua ile sona erdi. Katılımcılara Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan “Cami ve Hayat" kitabı hediye edildi.