OSMANİYE'DE, KRONİK HASTALIKLAR İL KURULU TOPLANTISI

Osmaniye İl sağlık Müdürlüğü tarafından, kronik hastalıklar ve risk faktörleri ile mücadele kontrol programları il kurulu 2019 yılı 2. toplantısı yapıldı.
Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Birimi koordinasyonunda gerçekleştirilen toplantı, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzman Dr. Ersin Peker başkanlığında, Dr. Musa Çıtırık Üreme Sağlığı Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.
Toplantıya, Osmaniye Belediye Başkanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, İl Müftülüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü kurul üyeleri katıldı.
Kronik hastalıklar ve risk faktörleri ile mücadele amacıyla yürütülmekte olan Kronik Hava Yolu Hastalıkları, Kalp ve Damar Hastalıkları, Böbrek Hastalıkları, Sağlıklı Yaşlanma ve Kas ve İskelet Sistemi Hastalıklarını Önleme ve Kontrol Programları ilgili paydaş kurumların temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirilen kurul toplantısında, Türkiye Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Çok Paydaşlı Eylem Planı 2017-2025 ve kontrol programları hakkında sunum yapıldı. Ayrıca, eylem planlarının yereldeki uygulamaları ve kurumlar arası işbirliği konuları görüşüldü.