OSMANİYE’DE MASKE VE SOSYAL MESAFEYE SIKI DENETİM

Osmaniye'de, İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı "Karona virüs Denetimleri" genelgesi kapsamında protokol üyeleri maske, sosyal mesafe ve hijyen denetimi yapıldı.

İlk olarak, D400 Karayolu İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şubesi civarındaki polis uygulama noktasında, "Sağlık için hepimiz için" sloganı kapsamında, araç sürücülerine yönelik maske, sosyal mesafe ve hijyen denetimi gerçekleştirildi. Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, İl Jandarma Komutanı Albay Zafer Tombul, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Akkuş, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile kurum müdürleri, araç sürücülerine korona virüs tedbirleri kapsamında, maske takılması ve hijyen kurallarına uyulması yönünde uyarıldılar. Denetim ekipleri, daha sonra kent merkezi başta olmak üzere tüm yaşam alanlarında sürdürdüğü çalışmada rehberlik edici ve bilgilendirme yaptı.

Denetimler sırasında, maske takıp sosyal mesafeye uyan vatandaşları bilgilendiren Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, "Fakındalık yaratmak için Türkiye çapında bilgilendirme amaçlı denetimler yapılıyor. İşyerlerine maskesiz hiç kimse alınmaması gerekiyor. Korona virüs salgınıyla hep birlikte mücadele etmeliyiz. Şehir dışından gelenler sağlık birimleri ile irtibat kurup kendilerini 14 gün karantina almaları gerekiyor. Biz bunların hepsini takip edemeyiz. Bu anlamda vatandaşlarımızın da duyarlı olmasını bekliyoruz.Hem sizin hem bizim sağlığımız için bu kurallara dikkat etmemiz gerekiyor. " dedi.

Gün boyu, pazarlar, iş yerleri, marketler, toplu taşıma araçları, yollar, alışveriş alanları, lokantalar, kafeteryalar, taksiler ve tüm yaşam alanlarında, rehberlik edici ve bilinçlendirmeye yönelik faaliyetlere denetimlerin süreceği kaydedildi.

Haber: İbrahim EMÜL/OSMANİYE