OSMANİYE'DEN ELAZIĞ'DAKİ DEPREMZEDELER İÇİN YAKACAK YARDIMI

Osmaniyeli hayırsever bir vatandaşın katkısıyla alınan 27 ton odun, yine hayırsever bir vatandaşa ait olan ve hiç bir ücret talep etmeyen TIR ile Elazığ'daki depremzedelere ulaştırılmak üzere yola çıktı. Elazığ'da meydana gelen deprem sonrası, tüm ülke genelinde olduğu gibi, Osmaniyelilerde deprem bölgesine yoğun bir şekilde yardım etme gayretinde bulundu. Depremden hemen sonra vatandaşlar, AFAD'ın hem sosyal medya hesaplarına mesajlar yollayarak hem de İl Müdürlüğünü arayarak yardımda bulunma isteklerini ilettiler.
Bu bağlamda, sosyal medya hesabına mesaj atan bir hayırsever vatandaş, TIR'ı olduğunu ve deprem bölgesine gidecek yardımlarda ücretsiz olarak devletin hizmetinde kullanılabileceğini ve bir diğer vatandaşın ise İl Müdürlüğüne başvurarak yakacak odun yardımında bulunabileceğini ifade etti.
Osmaniye AFAD İl Müdürlüğü koordinasyonu sağlayıp, hayırsever vatandaşları buluşturup 27 ton yakacak odun yardım TIR'ı hep beraber deprem bölgesine gönderildi.
AFAD İl Müdürü Serhat Bulut, "Aziz milletimize ve bu milletin kıymetli bir parçası olan tüm yiğit Osmaniyeli hemşerilerimize yoğun ilgilerinden dolayı tekrardan teşekkür ederiz."dedi.
Haber: İbrahim EMÜL/OSMANİYE