OSMANİYELİ ATLETLER 2 KUPA 3 MADALYA KAZANDI

Türkiye Atletizm Federasyonunun 2019 yılı faaliyet programında yer alan Küçükler ve Yıldızlar Kulüpler Bölgesel Kros Ligi 2. etap yarışmalarına katılan Osmaniyeli atletler, 2 kupa 3 madalya kazanarak kente döndü.
Hatay 'da düzenlenen Bölgesel Kros müsabakaları büyük çekişmeye sahne oldu. Küçükler ve Yıldızlar Kulüpler Bölgesel Kros Ligi 2. Etap yarışmaları Kırıkhan Kent Ormanı Koşu parkurunda yapıldı.
Atletizm Federasyonunun kros müsabakalarına Gaziantep, Mersin, Karaman, Osmaniye, Malatya, Adıyaman, Şanlıurfa, Hatay ve Adana illerinden toplam 163 sporcu katıldı.
 Sporcular, Küçük Kızlar 1500 metre, Küçük Erkekler 2000 metre, Yıldız Kızlar 2000 metre ve Yıldız Erkekler 3000 metre kategorisinde dereceye girebilmek için ter döktüler.
Osmaniye adına yarışmalara katılan Kadirli il karması Atletizm takımı Yıldız kızlarda Takım halinde Şampiyon, Küçük Erkeklerde ise takım halinde 3'üncü oldu. Ferdi yarışlarda ise Yıldız Kızlarda Aslıhan Seki birinci, Küçük Erkeklerde Ramazan Kundakçı ikinci ve Küçük Kızlarda ise İrem Kuru 3'üncü oldu.
Müsabakalar sonucunda Küçük Erkekler takımı Yıldız kızlar Takımı ve Ferdi olarak İrem Kuru, Nuray Kaçar, Yusuf Can Yiğit, Ferdi Yusuf Çarsak 30 Kasım'da Sakarya ilinde yapılacak olan Türkiye Atletizm finallerine gitmeye hak kazandı.

Haber: İbrahim EMÜL/OSMANİYE