İlginizi Çekebilir

1

Osmaniye'de Koronavirüs Yeniden Düşüşe Geçti

2

Osmaniye’de bin 175 kilo kavrulmuş fıstık imha edildi

3

Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye'de cadde ve sokaklarda sessizlik hakim

4

Osmaniye'li Genç Erzin'deki Kazada Yaşamını Yitirdi

5

Başkan Kadir Kara Babalar Gününü Şehit Aileleri İle Birlikte Kutladı

6

Osmaniye’de Pozitif Vaka Sayısı 9 Oldu

7

Osmaniye'de yeşil reçeteyle satılan 13 bin 972 hap ele geçirildi

8

Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dijital Tırını ziyaret etti

9

Osmaniye’de Koronavirüs Yeniden Yükselişe Geçti

10

Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel, mezun olduğu liseyi ziyaret ettiHatice ABUL
23.05.2021 13:45:20
TOPRAKKALE adının kaldırılması üzücüdür. bir yerin flaması o yerin BAYRAĞIDIR biz BAYRAĞIMIZI istiyoruz.

Adı soyadı
24.05.2021 00:13:48
Ne alakaya film la o film. Adanayı isterse Yozgat ta gider çeker. Senaryoyu değiştirecek değil ya sizin keyfiniz için

çakmakbeyi
24.05.2021 00:22:48
osmanıyelılerın yersiz saçma egoları ulan ilçenizde fılm cekılmıs ona bakarsan koskoca kaymakamlıgın ustune emnıyet mudurlugu yazıldı adana da tepkımı vermek lazım fılm da bu fılm

Tamer Balcı
24.05.2021 09:58:13
Bi Saçmalamayın Adanalilar. Dizi 70li yillar Adanasini anlatiyor. Bu garda o tarihteki gara benzediği için tercih edilmiş. Köyünüzü kim ne yapacak..!!?? Tum Türkiye Adanayi hatta Tum çukurovayi izliyor. Bundan Vuzel Feklammi olur. Adana veya Çukurova ne farkeder. Adana olmasa o istasyinu orada yapmazlardı. Koyü mezrasi tek evide olsaniz Gurur duyun Bu dizi hepinizi onurlandiriyor. LAfa bak. Birde Özür dileyeceklermiş!! Pes artik.

SAMET YILDIRIM
24.05.2021 11:55:39
Film konusunda o tarihte Osmaniye de Adana iline bağlıydı bilin istedim :D

Mehmet ALAGÖZ
24.05.2021 12:25:53
Haber mi şimdi bu? Eleştirecek başka şey mi bulamadınız? Kutuplarda bir sahne çekilecekse kutuplara mı gidilmesi gerekiyor? 50 yıl önceki Osmaniye belediye binası çekilecek ise gidip yeni binada mı çekim yapılacak?

Ali Turpcu
24.05.2021 14:09:21
Gereksiz bir tartışma.istasyonun adı geçici olarak değiştirilmiş.Zarar gören olmadığına göre sorun yok.Osmaniyenin tabelasını savunmak da ne demek çok komik.

SeMa Çimrin
24.05.2021 18:19:16
Çok gereksiz bir tartışma olmuş, diziyi büyük dikkatle severek izliyorum ve tarsusta yaşayan biri olarak bazı sahnelerde tarsusa ait yani pazıl gibi birleştirilmiş ve çukurova meydana gelmiş,bundan olumsuz sonuç çıkarmasın hickimse sessiz olsun ve dixiyi izlesinler. hem ben bitecek diye üzülüyorum aaa

Osman Demir
10.06.2021 07:13:27
Ya ne tepkisi! Osmaniyelinin olaydan haberi bile yok. Haberi yapan gazetecinin şahsi düşüncesi. Film dönem filmi ve büyük ihtimalle Adanaya trenle gelen veya giden birinin sahnesi çekilecek o yüzden o yıllardaki görünüme sahip gar lazım olmuş ve tabela da geçici olarak değiştirilmiş. Yoksa Toprakkale yazan bir yerde geçen sahneyi kim ne yapsın.

Osmaniyelilerden Bir Zaman Çukurova film Ekibine Büyük Tepki

Osmaniyelilerden Bir Zaman Çukurova film Ekibine Büyük Tepki

Bir özel Tv'de yayınlanan Bir Zamanlar Çukurova dizisi Adana'da çekiliyor ve eski Adana anlatılıyor.

Geçtiğimiz gün bir tren garında çekilecek olan sahne için Osmaniye'nin Toprakkale İlçesi'nde bulunan tarihi istasyon mekan olarak kullanıldı. Film ekibi oldukça kalabalık bir gurupla geldi. Osmaniye'de hepimiz tanıtım olur maksatı ile çok sevindik. Ancak telefonumuza gelen bir resim sevincimizi kursağımızda koydu ve büyük bir üzüntü yaşadık. Toprakkale Tren İstasyonunun adı Adana olarak değiştirilmişti.

Bir ilçenin tabelası onurudur. Eğer Toprakkale'mizin adı sizi rahatsız ettiyse gidip başka yerde çekseydiniz.Bu yapılan memleketimize büyük bir saygısızlıktır. Ya o sahneyi bölümlerden kaldırın, ya da gelip, özür dileyerek, yeniden tabelanın adını değiştirmeden çekin.