OSMANİYESPORLU TARAFTARLAR, YAŞLILARA HİZMET İÇİN EKİP KURDU

Osmaniyespor Taraftarlar Derneği tarafından, sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş ve üstü vatandaşların, alış veriş ihtiyaçlarını adreslerine ulaşmak için ekip kurdu. Dernek Başkanı Berat Özsoy, İçişleri Bakanlığı tarafından, 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunanlara yönelik çıkartılan "Sokağa Çıkma Yasağı" genelgesi sonrasında, bu vatandaşların mağduriyet yaşamaması için göreve  hazır oldukların söyledi.
Kurulduğu günden bu yana sosyal aktivelerde öncü dernek olduklarını ifade eden Osmaniyespor Taraftarlar Derneği Başkanı Özsoy, "Soysal aktivelerde etkin olduk ve çeşitli kesimlerin yanında bulunduk. Ülkemizde de görülen Korona virüs tedbirleri kapsamında alınan 65 yaş üstü ve kronik hastalığı bulunan vatandaşlara uygulanan sokağa çıkma yasağından dolayı dernek olarak yanlarındayız, her türlü ihtiyaçları için bizi arayabilirler. Elimizden gelen tüm yardımı yapmaya hazırız" diye konuştu.
Derneği Başkan Yardımcısı Bekir Esen ise millet olarak salgını yenebilecek güçte olunduğunu ifade ederek, "Korona virüs salgını nedeniyle ülke genelinde bir mağduriyet yaşıyoruz. Biz millet olarak bu yaşanan salgının üzerinden gelecek güce sahibiz.  Uygulanan sokağa çıkma yasağından dolayı  onların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yardımcı olmak öncelikli hedefimiz" dedi.
Dernek Tribün Lideri Bayram Sümbül ise genç taraftarlarla kurulan ekiple vatandaşların yardımına koşmaya hazır olduklarını ifade etti. Sümbül, "Biz Osmaniyespor Taraftarlar Derneği olarak  ülkemizin bulunduğu zor şartlar altında  büyüklerimize yasak gelmesinin ardından  devletimizin verdiği karar doğrultusunda engelli ve 65 yaş üstü, hasta olan ve evden çıkamayacak durumda olan vatandaşlarımızın yardımına koşmaya hazırız. Osmaniyespor Taraftarlar Derneği olarak bize ulaştıkları takdirde bize ulaştıkları takdirde  genç kardeşlerimizle beraber  onların hizmetine kendimizi adamak için varız ve var olmaya devam edeceğiz. İyi Osmaniyespor Taraftarlar Derneğiyiz iyi ki Osmaniyesporluyuz. Tüm büyüklerimize saygılar sevgiler selamlar olsun."dedi.
Osmaniyespor Taraftarlar Derneği sokağa çıkma yasağı  kapsamında bulunan vatandaşların, alış veriş ihtiyaçlarının adresine ulaştırmak için kurulan ekibe 0533 150 0680 nolu telefondan ulaşabilecekleri kaydedildi.

Haber: İbrahim EMÜL/OSMANİYE