OTOMOBİL FARININ ARKASINDA VE İÇERİSİNDEN UYUŞTURUCU ÇIKTI

Osmaniye'de, polisin uyuşturucu madde ticareti yapan şahıslara yönelik düzenlediği operasyonlar kapsamında, şüphe üzerine durdurduğu bir otomobilin farı arkasında ve içerisinden çok miktarda uyuşturucu madde çıktı. Operasyonlarda toplam 9 kişi ise gözaltına alındı.
 İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince, il genelinde uyuşturucu madde ticaretinin ve bağımlılığının önlenmesine yönelik çalışma başlatıldı. Bu kapsamda, güvenlik güçlerince önceden belirlenen adreslerde arama yapıldı. Ayrıca operasyonlar kapsamında durdurulan bir otomobilde yapılan aramada ise farları arkasına ve içerisine gizlenmiş vaziyette 106,92 gram metamfetamin ve 3,62 gram bonzai bulundu. Diğer aramalarda ise 41,16 gram eroin ve 8,17 gram esrar maddesi ele geçirildi.
Uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama ve Kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek, bulundurmak suçları kapsamında haklarında yasal işlem yapılan A.N.A., O.O., H.B.D., A.K. ve M.Ö. savcılık talimatıyla, A.A. ve M.K. adli kontrol şartı ile serbest bırakılırken, S.K. ve N.A.'nın ise emniyetteki sorgularının sürdüğü öğrenildi.