İlginizi Çekebilir

1

Malatya’da bir mahalleye Covid-19 karantinası

2

Prof. Dr. Sakarya: "Sinovac aşısı olan kişilerin sonrasında pozitif olsalar bile hastaneye yatma oranları yüzde 100’e yakın azaldı"

3

Amerikan Hastanesi'nden "Hasta Önlüğü Tasarım Yarışması"

4

Op. Dr. Elif Kuşçu Aytekin NCR Hospıtal’da

5

Kronik hastaların oruç tutmasında bir sakınca yok

6

İlaç kullananlara oruç tavsiyeleri

7

112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Kılıçarslan: “Akşam yemeğini beğenmeyen de arıyor, devlet büyüklerinin numarasını isteyen de”

8

Kalp cerrahisinde kapalı ameliyat iyileşme süresini kısaltıyor

9

Aralarında Kovid-19'a yakalananların da bulunduğu fedakar sağlık çalışanlarından "tedbir" uyarısı

10

KOVİD-19 HASTALARI YAŞADIKLARINI ANLATIYOR - "Bütün kemiklerim kırılmış gibi ağrıyordu"Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Doğan’dan OGC’ye Ziyaret

Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Doğan’dan OGC’ye Ziyaret

Hak-İş Konfederasyonu’na bağlı Öz Sağlık ve Sosyal Hizmet İşleri Sendikası (Öz Sağlık-İş Sendikası) Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Doğan, Osmaniye Şube Başkan ve Yöneticileri ile birlikte Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti (OGC) Başkanı İsrafil Avcı’ya ziyarette bulunarak, çalışmaları halkında bilgi verdi.

Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Doğan, “Özellikle 696 sayılı KHK kapsamında kadro alan işçilerimiz nakil ve tayin hususlarında sorunlar yaşamaktadır. Öz Sağlık-İş Sendikamız iş kolunun en büyük ve yetkili sendikası olarak; Kadro alan işçilerin tayin, nakil ve zorunlu emeklilik hususlarında yaşadıkları sorunları içeren bir saha raporu hazırlamıştır. Hak-İş Konfederasyonumuz da sendikamıza destek vererek, 696 sayılı KHK  ile kadro alan işçilerin Tayin, Nakil Hakkı ve Zorunlu  Emeklilik ile ilgili taleplerimizi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı  Zehra Zümrüt Selçuk’a gönderdi. Bu çerçevede 696 sayılı KHK kapsamında kadro alan işçilere nakil ve tayin haklarının tanınması yönünde yeni bir düzenleme yapılmasını ve bu kapsamdaki işçilerin çalışma sürelerinin yaşlılık aylığına (emeklilik) hak kazandıkları tarihi geçemeyeceğini ilişkin sınırlayıcı hükmün kaldırılmasını talep ediyoruz. Biz de bu konularda bilgilendirme yapmak için ziyaretlerde bulunuyoruz” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Doğan ve Sendika Yöneticisi arkadaşlara nazik ziyaretleri için teşekkür eden OGC Başkanı İsrafil Avcı da basın olarak her zaman kapılarının açık olduğunu ve gerekli destekleri vereceklerini söyledi.