İlginizi Çekebilir

1

Biden’dan Erdoğan görüşmesi yorumu: “Yapıcı ve pozitif bir toplantıydı”

2

İzmir’de korona virüs aşısına yoğun talep

3

Karabük’te metrekareye 20 kg yağış düştü, ev ve bahçeleri su bastı

4

Çubuk’ta yağıştan tarım arazileri zarar gördü

5

NATO Liderler Zirvesi sona erdi

6

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “NATO’nun küresel sınamalar karşısında daha etkin inisiyatifler üstlenmesi gerekmektedir”

7

Engel dolu yaşamına ‘Umut’ bekliyor

8

Yatağa mahkum kardeşinin malulen emekli olmasını istiyor

9

BASKİ Marmara’da 130 metreküp müsilaj topladı

10

Jandarma ekiplerini şok eden sürpriz(Özel) Taş sanatçısı Cumhurbaşkanına olan sevgisini taşa yansıtıyor

(Özel) Taş sanatçısı Cumhurbaşkanına olan sevgisini taşa yansıtıyor

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde 35 yıllık taş ustası Mahmut Şelaniş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a olan sevgisini taşa yansıttı.
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Devlet sanatçısı unvanı alan taş ustası Cumhurbaşkanına olan sevgisini taşa yansıtıyor. Taş ustası Selaniş, çalışmalarını tamamlayacağı 3 metrelik Yeni Cumhurbaşkanlığı Forsu’nu Başkan Erdoğan’a hediye etmek istiyor. Siverek ilçesinde yaşayan 35 yıllık taş ustası olan Mahmut Selaniş Cumhurbaşkanlığınca kaybolan mesleklerle ilgili yapılan çalışmada koruma altına alınarak devlet sanatçısı unvanı verilmişti. 13 yaşında taşçılık mesleğini öğrenen Taş ustası Selaniş onlarca tonluk dev taşları sanata çeviriyor.
İkinci Cumhurbaşkanlığı Forsu’nu yaptığı söyleyen Mahmut Selaniş, "Taş ustası olarak Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kaybolan mesleklerde koruma altına alınarak devlet sanatçısı unvanı aldık, ilçede kendi imkânımla taşları bularak çeşitli eserler yapıyorum. Daha önce Cumhurbaşkanımızın ilk kez bir fors yaparak hediye ettim, şuan hediye ettiğim Fors Bitlis Ahlat’ta bulunan külliye’de sergileniyor, şuan yaklaşık 3 metre uzunluğunda 1 buçuk metre ’de eninde bin tonluk yeni bir Cumhurbaşkanlığı forsu yaparak Ankara’daki Cumhurbaşkanlığı külliyesine hediye edeceğim, Cumhurbaşkanımızı sevdiğim için ikinci forsu yapıyorum" diye konuştu.
Mahmut Selaniş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı forsunun tamamlanmasıyla Ankara’ya gönderilmesi için milletvekilleri ve devlet erkanından destek beklediğini de ifade etti.