İlginizi Çekebilir

1

Kaymakam Gülderen, pazar yerini denetledi

2

okul servis araçlarına denetim: Servis şoförleri uyarıldı

3

Kaymakamdan şehit yakınları, gaziler ve gazi ailelerine yemek : "Sizinle hasbihal etmek için bir araya geldik"

4

TOPRAK HAVUZDA DENİZ BALIĞI YETİŞTİRİYORLAR

5

Nazilli Belediyesi yağmur taşkınlarına karşı önlemlerini sürdürüyor

6

Aydın'da KHK mağdurlarını dinleyen CHP Heyeti Başkan Çerçioğlu ile de görüştü

7

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Finlandiya Cumhurbaşkanı ile görüştü

8

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, ABD Başkanı Biden ile görüştü

9

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı ile görüştü

10

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gürcistan Başbakanını kabul ettiPandemi, öğrenci topluluklarına engel olamadı

Pandemi, öğrenci topluluklarına engel olamadı

Trakya Üniversitesi Öğrenci Toplulukları, sosyal yaşamın önemli bir parçası olan ve öğrencilerin çok yönlü gelişim sürecine katkı sunan etkinliklerine pandemi sürecinde de ara vermeden devam ediyor.
Trakya Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren 100’e yakın öğrenci topluluğu, Covid-19 salgın döneminin başından itibaren internet üzerinden yüzlerce çevrim içi etkinliğe imza attı. Trakya Üniversitesindeki akademik yaşamı sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlardaki etkinlikleriyle renklendiren öğrenci toplulukları, Covid-19 sürecinde de seslerini sosyal platformlar aracılığıyla duyurmaya devam ediyor. Trakya Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor (SKS) Daire Başkanlığı bünyesinde çeşitli alanlarda faaliyet gösteren ve ortak ilgileri, merakları ve hayalleri olan öğrencileri bir araya getiren öğrenci toplulukları, ülkemizde pandeminin ilk görüldüğü 2020 Mart ayından itibaren 400’ü aşkın çevrim içi etkinlik gerçekleştirdi.
Pandemi sürecinde fiziksel kısıtlara rağmen etkinliklerine ara vermeyen ve bununla birlikte etkinliklerini çok iyi bir boyuta taşıyan öğrenci kulüpleri, takipçileri ile çevrim içi mecralarda buluşmaya devam ediyor. Trakya Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı ve SKS Daire Başkanı Öğr. Gör. Burak İşçimen ve bazı öğrenci toplulukları temsilcileri, bu dönem yaptıkları çalışmaları ve deneyimleri aktardı.
Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle kampüslerde büyük bir sessizlik yaşandığına ancak öğrenci topluluklarının bur süreçte de seslerini sosyal medya aracılığıyla duyurmaya devam ettiğine dikkat çeken Öğr. Gör. Burak İşçimen şunları ifade etti:
“Trakya Üniversitesi olarak, ülke genelinde öğrenci topluluğu etkinliklerini dijital ortama taşıyan ve sürece en erken adapte olan üniversitelerden biriyiz. İçinde bulunduğumuz şartların gereği olarak dijital sisteme çok kolay ve hızlı bir şekilde geçiş yaptık. Bu noktada genç, dinamik, çağdaş öğrencilerimizin çok büyük bir katkısı oldu. Onlar motivasyonlarını hiç kaybetmeden yapmak istediklerini bizimle paylaştılar, bizler de çalışmalarını hayata geçirmeleri için destek olmaya devam ettik. Üniversitemizin bu öncü rolünü başarıyla daha ileriye taşıdıkları için her bir topluluğumuza teşekkür ediyorum."