PETROL BORU HATTINDAN HIRSIZLIĞA 2 TUTUKLAMA

Osmaniye'de, petrol boru hattından hırsızlık yaptıkları şüphesiyle gözaltına alınan 2 kişi, sevk edildikleri adli makamlarca tutuklandı.
İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince, Bahçe İlçesine bağlı Nohut köyü mülki sınırlarında bulunan Hacıalma Mevkiinde ki Batman -Dörtyol Ham Petrol Boru Hattında, 20 şubat günü yapılan kontrolünde, hat üzerine vana takılmak suretiyle yaklaşık yüz elli metre hat çekildiği ve otoban kenarından yükleme yapılarak hırsızlık yapıldığını tespit edildi. Bunun üzerine, şüphelilerin tespiti ve yakalanması amacıyla bölgede her gün saat 19.00 - 06.00 arasında 18 kişilik devriye kuvvetiyle pusu faaliyetinde bulunuldu. 25 şubat günü saat 03.00'da iki şahıs bölgeye geldiğini fark eden ekipler, kısa süreli kovalamaca sonucu bir kişiyi yakalarken, diğerini ise havanın karanlık ve arazinin ormanlık olması sebebiyle kaçmasına engel olamadı. Yakalanan M.E.'nin yapılan sorgusunda, S.K. ve F.K.'nın da kendisi ile birlikte olduğunu ve bölgeye boru hattından hırsızlık yapmak için geldiklerini itiraf etti. 
Jandarma ekiplerince yapılan araştırmalar neticesinde ise şüpheli S.K. Bahçe İlçe Merkezinde yakalanırken, F.K.'nın ise  yakalama çalışmalarına devam edilmekte olduğu bildirildi. Meydana gelen petrol boru hattından hırsızlık olayıyla ilgili yakalanan S.K. ve M.E., çıkarıldıkları adli makamca tutuklanarak T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildiler.

Haber: İbrahim EMÜL/OSMANİYE