İlginizi Çekebilir

1

Sağlık Bakanı Koca: “Belirtileri Covid-19’a benzeyen enfeksiyonlarda ciddi artış var”

2

Aşı olmayan korona hastasından mesaj: "Aşınızı olun"

3

Ortaöğretim öğrencileri için aşı kampanyası

4

İneğin tekmesiyle çenesi kırılan veteriner hekimle ilgili açıklama

5

6 dünya rekoru kıran kan bağışçısına plaket

6

ABD’li ilaç firmasından hap formundaki Covid-19 ilacı için FDA’ya başvuru

7

Sağlık Bakanı Koca:” 25 Eylül-1 Ekim arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 ilimiz: Bursa, Balıkesir, Uşak, Kırklareli, Sakarya, Ardahan, Edirne, Mersin, Denizli, Samsun. Bu illerden birindeyseniz şimdi daha da dikkatli olmalısın

8

Sağlık Bakanı Koca:” 25 Eylül-1 Ekim arasında, 100.000 kişi içinde bir haftalik toplam yeni Covid-19 vaka sayısı neydi? Yaşadığınız, gidip geldiğiniz ildeki durumu haftalık İnsidans haritamızdan öğrenebilirsiniz.”

9

Sağlık çalışanlarının dört gözle beklediği ek ödemelerle ilgili Bakan Koca’dan önemli açıklama:

10

Son 24 saatte korona virüsten 217 kişi hayatını kaybettiProfesör Doktor Ekber Şahin, Medical Park Gaziantep’te

Profesör Doktor Ekber Şahin, Medical Park Gaziantep’te

Sağlık alanında gerçekleştirdiği misafir memnuniyeti odaklı yaklaşımı ve verdiği kaliteli hizmetlerle bölgede referans hastane durumunda olan Medical Park Gaziantep Hastanesi, akademisyenlerden oluşan kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Göğüs Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Ekber Şahin, Medical Park Gaziantep’te hasta kabulüne başladı.
Sağlık alanında yatırımlarına hız kesmeden devam eden Medical Park Gaziantep Hastanesi, son olarak göğüs uzmanı Prof. Dr. Ekber Şahin’i kadrosuna kattı. Şahin, göğüs cerrahisinin yanında başhekimlik görevini de yerine getirecek.
Profesör Doktor Ekber Şahin
Medical Park Gaziantep Hastanesi’nin yeni başhekimi Prof. Dr. Ekber Şahin, 1968 yılında Tunceli’nin Hozat ilçesinde dünyaya geldi. 1991 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Tıp Eğitimini tamamladı. 2002 yılında ise Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Ana Bilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamladı. Türkiye’nin birçok yerinde görev alan Prof. Dr. Ekber Şahin, 2002 yılında Kırşehir Devlet Hastanesi’nde Uzman hekimlik, 2002 ile 2004’te Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Ana Bilim Dalı’nda Öğretim Görevlisi olarak, 2005 yılında ise "Yardımcı Doçent" unvanıyla atanarak 2010 yılına kadar bu görevde çalıştı. 2010 yılında "Doçent" olan Prof. Dr. Şahin, 2015 yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Ana Bilim Dalı’nda "Profesör Doktor" unvanıyla hizmet verdi.
Uzun yıllar idari yöneticilik yaptı
Akademisyenliğinin yanında İdari yöneticilik görevlerini de başarı ile yerine getiren Başhekim Prof. Dr. Ekber Şahin, 2015 ile 2021 yılları arasında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı olarak hizmet verdi. 2006 ile 2008 yıllarında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi Kalite Direktörü ve Başhekim Yardımcılığı, 2010 ile 2013 yıllarında aynı üniversitede; Yönetim Kurulu Üyeliği, 2010 ile 2013 Fakülte Kurul Üyeliği, 2012 ile 2015 Kalite Direktörü ve Başhekim Yardımcılığı görevlerinde çalıştı. Başhekim Prof. Dr. Şahin, 2015 ile 2018 yıllarında Turkish Journal of Thoracic and Cardiovascular Surgery’de, Yardımcı Editörlük ile 2018 yılından bu yana da İdari Editörlük görevini de özverili bir şekilde yerine getirmektedir. Ayrıca Medical Park Gaziantep Hastanesi Başhekimi Profesör Şahin, 2014 yılından günümüze kadar, Sağlık Bakanlığı Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı SKS Sertifikalı Değerlendiricisi olarak 2016 yılından bu yana Sağlık Bakanlığı Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı SKS Eğitimcisi göreviyle 2018’den beri Türk Göğüs Cerrahisi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Mali Sekreteri olarak görev yapmaktadır. Göğüs Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Ekber Şahin, Türk Göğüs Cerrahisi Derneği, Türk Toraks Derneği, Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği (TÜSAD), Akciğer Sağlığı ve Yoğun Bakım Derneği (ASYOD), ESTS (European Society of Thoracic Surgeon) ve Türk Tabipler Birliği üyesidir.
Göğüs Cerrahisi camiasında iddialı bir hekim
Başhekim Prof. Dr. Şahin, akademik manada çok sayıda göğüs cerrahının yetişmesine katkı sunmuştur. Bu bağlamda, ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde yayımlanan çok sayıda araştırma, makale, derleme ve olgu sunumları bulunan Prof. Dr. Şahin’in ulusal bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitaplarında yayımlanan araştırmaları ise akademik camiada oldukça yankı uyandırmıştır. Prof. Dr. Şahin, 2009 yılında, 5. Türk Göğüs Cerrahisi Kongresi’nde "En iyi poster bildiri" ödülünün sahibidir. Göğüs Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Ekber Şahin’in ilgi alanları ise, Akciğer Kanserleri, Akciğerin iltihabi hastalıkları, Akciğer Kist Hidatiği, Hiperhidrozis (el-yüz-koltuk altı terlemeleri), Göğüs Duvarı şekil bozuklukları, Soluk ve Yemek borusu darlıkları olarak sıralanmaktadır. Prof. Dr. Şahin evli ve 2 çocuk babasıdır.