İlginizi Çekebilir

1

MHP'nin "Adım Adım 2023, İl İl Anadolu" heyeti Antalya'da basınla buluştu

2

MHP Milletvekili Başkan: “2023 lider ülke Türkiye hedefi doğrultusundaki politikaları sonuna kadar destekliyoruz”

3

Başkan Bozkurt'tan Engelliler Günü Mesajı

4

MHP’den adım adım 2023 Anadolu buluşması Balıkesir’de yapılacak

5

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Antalya’da konuştu:

6

AK Parti’li Turan’dan İskilip ilçesine ziyaret

7

İzmir’de MHP’den 3 meclis üyesi istifa etti

8

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan Muş’ta

9

AK Parti’li Turan: “Gündemimizde seçim yok, 2023 Haziran’ına kadar işimizin başındayız”

10

AK Partili Milletvekili Ayvazoğlu’ndan CHP Trabzon Milletvekili Kaya’ya "itibar suikastı" tepkisiQNB Finansbank'tan serbest meslek çalışanlarına e-SMM'ye ücretsiz geçme imkanı

QNB Finansbank'tan serbest meslek çalışanlarına e-SMM'ye ücretsiz geçme imkanı

ISTANBUL (AA) - QNB Finansbank Dijital Köprü ile serbest meslek çalisanlari, e-SMM'ye ücretsiz olarak geçecek.

QNB Finansbank'in açiklamasina göre, bankanin e-dönüsüm kapsaminda baslattigi, insan kaynaklari yönetimi ve ön muhasebe programi gibi yeni çözümleri de ekledigi Dijital Köprü projesine simdiye kadar 30 binden fazla isletme basvurdu.

Dijital Köprü 1 Haziran'dan itibaren e-SMM'ye geçme zorunlulugu bulunan serbest meslek çalisanlarini da unutmadi ve bu geçis sürecini kolaylastirmak adina QNB Finansbank müsterisi olma kosulunu kaldirarak subeye gitmeden de e-SMM'ye geçme avantajini sagladi.

Serbest meslek çalisanlari Dijital Köprü Projesi ile bankanin e-SMM hizmetlerini 2022'ye kadar ücretsiz olarak kullanabilecek.

Açiklamada görüslerine yer verilen QNB Finansbank Bireysel Bankacilik ve KOBI Bankaciligi Genel Müdür Yardimcisi Erkin Aydin, Gelirler Idaresi Baskanligi'nin 19 Ekim 2019'da yayimladigi teblige göre; serbest meslek sahiplerinin 1 Haziran'a kadar basvurularini yaparak e-SMM uygulamasina dahil olmak zorunda oldugunu hatirlatti.

Teblig kapsamina, vergiden muaf olmayan serbest meslek sahiplerinin girdigini anlatan Aydin, doktor, avukat, mimar, dis doktoru, veteriner, mühendis, sanatçi, menajer, serbest muhasebeci ve mali müsavir, yeminli mali müsavir ve benzeri meslek gruplarinin 1 Haziran'a kadar e-SMM'ye geçmelerinin zorunlu oldugunu vurguladi.


- "e-SMM hizmetini 2022'ye aklar ücretsiz sunacagiz"


Aydin, bu önemli gruba e-SMM'yi 2022 yilina kadar hiçbir kontör sinirlamasi olmadan ücretsiz sunacaklarini kaydederek, su bilgileri verdi:

"Bankamizin internet sitesi, çagri merkezi ve subelerimizden basvuruda bulunan serbest meslek sahiplerinin ürünü kullanmaya baslamalari için QNB Finansbank müsterisi olmasi gerekmiyor. e-SMM'yi bankamiz müsterisi olmayanlar da 3 ay boyunca ücretsiz olarak kullanabilecek. Bankamizda hesap açarlarsa, bu üründen 2022'e kadar ücretsiz olarak faydalanacaklar."

Aydin, serbest meslek sahiplerinin e-SMM'ye geçerek makbuzlarini bu sistem araciligiyla üretmeleri için tek yapmalari gerekenin "QNB Finansbank internet sitesi, çagri merkezi ya da subeleri araciligiyla basvuruda bulunmalari ve e-imza ya da mali mühürlerini bulundurmalari" oldugunu anlatti.


- "Akilli telefonlardan bile makbuz kesilebilecek"


Aydin, Dijital Köprü'de e-dönüsüm ürünlerinin bankanin istiraki QNB eFinans araciligiyla sundugunu belirterek, su açiklamalarda bulundu:

"Müsterilere QNB eFinans tarafindan gönderilen kullanici adi ve sifresiyle, qnbefinans.com'da yer alan portal üzerinden ürüne kolaylikla aktivasyon saglaniyor. Aktivasyon saglandiktan sonra QNB eFinans'in mobil uygulamasi ile akilli telefonlardan da makbuz kesilebiliyor. e-Dönüsüm ürünleri hayatimiza yeni girdiginden dolayi müsterilerimize farkli kanallardan destek sunmamiz gerektigini düsünüyoruz. Bundan hareketle müsterilerimiz QNB eFinans'in mobil uygulamasinin yani sira qnbefinans.com'da yer alan chatbot sayesinde de canli destek alabilecekler. QNB Finansbank'in çagri merkezi de müsterilerimize bir telefon uzakta."