İlginizi Çekebilir

1

Tartıştığı arkadaşını tüfekle yaraladı

2

Tokat’ta ‘gürültü’ kavgasında profesör hastanelik oldu

3

Şehit Uzman Onbaşı Özdamar’ın acı haberi Isparta’daki ailesine ulaştı

4

Kısıtlamada mangal keyfi ormanı yaktı

5

Motosikletiyle gezintiye çıkan genç kazada can verdi

6

Ömer Yiğit'den öneriler saç dökülmesi sorunu pandemide arttı mı?

7

Trafik kazası sonrası çıkan yaralamalı kavgaya 2 tutuklama

8

Yüksekova-Van karayolunda heyelan: Çok sayıda araç mahsur kaldı

9

Bahçesindeki otları yakmak isterken ormanı yakıyordu

10

Şişli’de çökme riski nedeniyle boşaltılan binaya ilişkin açıklamaRusya’da petrol rafinerisinde patlama: 2 ölü

Rusya’da petrol rafinerisinde patlama: 2 ölü

Rusya’nın en büyük petrol rafinerilerinden birinde meydana gelen patlamada 2 işçi hayatını kaybetti, 25 işçi kurtarıldı.
Rusya’ya bağlı Başkurdistan’ın başkenti Ufa’da bulunan ve ülkenin en büyük petrol rafinerilerinden biri olarak bilinen Başneft’in rafinerisinde büyük bir patlama meydana geldi. Gece saatlerinde rafinerideki 4 numaralı tankerde yaşanan patlamadan sonra bölgeye çok sayıda itfaiye ve ambulans ekibi sevk edildi. Yürütülen çalışmada 25 işçi patlamanın olduğu bölgeden tahliye edilirken, bazı işçilerin dumandan zehirlendiği ancak sağlık durumlarının iyi olduğu ifade edildi.

2 işçi hayatını kaybetti
Ekipler tarafından 2 işçinin cansız bedenine ulaşılırken, Rusya Acil Durumlar Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “20 ve 25 metreküp hacimli 2 gaz aktarma tankında basınç yoğunluğu meydana geldi. Sıkışma nedeniyle ilk tankta patlama meydana gelirken diğer tanktaki gaz yanarak boşaldı. İlk tanktaki yangın söndürülürken, ikinci tanktaki gazın yanarak boşalması devam ediyor” ifadeleri kullanıldı. Açıklamada ayrıca Bakanlık uzmanları ve rafinerinin uzmanları tarafından kriz masası oluşturulduğu, yangının çıkış nedenine yönelik soruşturma başlatıldığı aktarıldı.