İlginizi Çekebilir

1

Milli Eğitim Bakanı Özer: "Eğitimde fırsat eşitliğinin kilit taşının da matematik öğretiminin olduğuna inanıyorum"

2

Milli Eğitim Bakanı Özer: “7 bin 354 sayılı Öğretmenlik Meslek Kanunu yönetmeliği son aşamada”

3

Milli Eğitim Bakanı Özer: “Türkiye’de 81 ilde 922 ilçede kütüphanesi olmayan tek bir okul kalmadı”

4

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, il değerlendirme toplantısına katıldı

5

Spor liselerine hazırlık kursları başladı

6

Temel eğitimde 10 bin okul projesi değerlendirme toplantısı İstanbul’da yapıldı

7

Acar: "100 bin öğretmen ataması yapılmalıdır"

8

Başkan Işık: "Gençlerimize umutla bakıyoruz"

9

Uzmanlardan velilere uyarı: "Tatilde çocukları dijital tehlikeden koruyun"

10

Başkan Yazıcı, öğrencilerin karne mutluluğunu paylaştıSağlık çalışanlarına ve öğrenci velilerine yönelik uyuşturucu bilgilendirmesi yapıldı

Sağlık çalışanlarına ve öğrenci velilerine yönelik uyuşturucu bilgilendirmesi yapıldı

Kumluca İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ve Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği tarafından sağlık çalışanları ve öğrenci velilerini uyuşturucu ve zararları hakkında bilgilendirildi.
Kumluca Mehmet Akif Ersoy Kültür Sanat ve Kongre Merkezinde gerçekleşen toplantıya Kumluca İlçe Emniyet Müdürü Erol Şen, Kumluca İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Çiftçi, sağlık çalışanları ve öğrenci velileri katıldı. İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan ve takip edilen "En İyi Narkotik Polisi; Anne Projesi" kapsamında yapılan toplantıda katılımcılara Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliğinde görevli Polis Memuru Hüseyin Özdemir tarafından yabancı madde bağımlılığı ile ilgili bilgiler verdi.
Hüseyin Ödemir, çocukların merak etme duygusu, özenme, arkadaş ısrarı, kişisel sorunlar, ailevi sorunlar veya eğlence amaçlı yabancı madde kullanmaya ilgi duyduğunu belirtti. Yabancı madde kullanan gençlerin ilk olarak arkadaş çevresi değiştiğini anlatan Özdemir, iştahsızlık, odasına kapanma, kimse ile görüşmek istememe, uyku düzeni bozukluğu hallerinin yaşandığını dile getirdi. Özdemir, uyuşturucu kullananlarda harcadığı para artması, kılık kıyafetine özen göstermeme, kilo kaybı, gözlerde kızarıklık, bulantı ve kusma halleri yaşandığını belirtti.
Toplantı sonunda, Sosyal Hizmet Uzmanı Refik Akten uyuşturucu ile mücadelede aile ilişkilerinin öneminden bahsetti.