İlginizi Çekebilir

1

Mezitli Belediye Meclisinde İsrail’e kınama

2

Mersin’de 19 Mayıs coşkusu başladı

3

Çukurova Belediye Meclisi İsrail’i kınadı

4

3 ayaklı bıldırcın görenleri şaşırttı

5

(Özel) Lokantalar kapalı olunca cami bahçeleri açık hava lokantasına döndü

6

Başkan Güngör: “iktidarıyla, muhalefetiyle bütün muhtarlarımızla beraber doğalgaza talibiz ”

7

Yüreğir Belediye Meclisinden İsrail’e kınama

8

‘1 Ekmek 1 Çorba’ 200 binin üzerinde vatandaşa ulaştı

9

Tarsus Belediyesi, pandemiye rağmen 2020’yi bütçe fazlasıyla kapattı

10

Hal esnafından Osmaniye Valisi’ne övgü dolu sözlerSağlık personellerine anlamlı şarkı: "Nefesimiz Oldun"

Sağlık personellerine anlamlı şarkı: "Nefesimiz Oldun"

SAMSUN (İHA) – Samsun’da bir özel okulun müzik öğretmeni öğrencileriyle birlikte hazırladığı klip ile pandemi sürecinde zorlu şartlarda çalışan sağlık çalışanlarına destek verdi.
14 Mart Tıp Bayramı’nda sağlıkçılara vefalarını iletmek için hazırladıkları “Nefesimiz Oldun” şarkısı büyük beğeni kazandı. Sözü ve müziği Samsun’da bir özel okulda müzik öğretmeni olan Umut Candaş Kartal’a ait olan şarkıyı okulun lise öğrencilerinden Doğa Çelik ve Ayşe Nilgün Tınaz müzik öğretmenleriyle birlikte seslendirdi. Duygu dolu şarkı ve klibi tüm sağlık personeline armağan edildi.
Müzik Öğretmeni Umut Candaş Kartal, “1 yıldır zorlu bir sürecin içerisindeyiz. Bunda en çok zorluk çeken kısım sağlık çalışanlarımız. Şarkının sözlerinde de olduğu gibi en önde savaşıyorlar gerçekten ve büyük risk halindeler. Bu sırada da ailelerinden yine zamanlarından çocuklarından hepsi ayrı bir şekilde bu süreçte zorlu şartlar altında çalışıyorlar. Bizde elimizden geldiğince destek olmak istedik” dedi.
Hazırladıkları klibin beğenildiğini ifade eden Umut Candaş Kartal, “Bu yolda da bir şarkı besteledim. Sözü ve müziği bana ait. Hem klip çekimi hem de internetten stok görselleri toparlayarak profesyonel bir montaj yaptık. Ses kayıtlarını da profesyonel stüdyoda kayıt altına aldık. Şarkı söyleyen öğrencilerimiz lise öğrencisi ikisi de. Onlarla beraber hem keman çaldım hem de seslendirdim. Beraber böyle güzel bir iş çıkardık. Dün paylaşımını yaptık bunun. Hem çevremizden hem tanıdığımız tanımadığımız sağlık personellerinden çok güzel tepkiler aldık. Gerçekten çok beğenildi” diye konuştu.