İlginizi Çekebilir

1

Helikopterin düştüğü köy girişlere kapatıldı

2

81 il valiliğine haftalık tematik denetim genelgesi

3

Esenyurt’ta Haramidere kanalına karışan fabrika atıkları çevreyi kirletiyor

4

HKÜ’de pandemi sürecinde beslenme konuşuldu

5

Milletvekili Battal’dan Vali Epcim’e ziyaret

6

DEÜ yerli kan pompası üretiminde sona geldi

7

Başkan Tarhan, eski rakibi Hocaoğlu ile birlikte yaşlıları ziyaret etti

8

Kapadokya’da balon turları iptal edildi

9

Ziyaretçileri kurtuluş savaşına götüren müze

10

Covid-19 sonrası çocuğunuz kalp sağlığı önemliSAÜ yurtlarından Türk Kızılayı’na önemli bağış

SAÜ yurtlarından Türk Kızılayı’na önemli bağış

Sakarya Üniversitesi Öğrenci Yurtlarında bulunan gardırop, yatak, baza, komodin ve çalışma masasından oluşan 180 takım, İdlib’e ulaştırılmak üzere Türk Kızılayı Sakarya Şubesine bağışlandı.
Yapılan bağışın son dönemlerde İdlib’de yaşanan sel felaketinden olumsuz etkilenen insanlara ulaştırılacağını bildiren Türk Kızılayı Sakarya Şube Başkanı Zahit Tiryaki, bağış için başta Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.
Yardımların çok değerli olduğunu söyleyen Tiryaki, “İdlib’de hayatını zor şartlar altında idame ettirmeye çalışan kardeşlerimiz var. Gayemiz oradaki insanların bir nebzede olsa ihtiyaçlarını giderebilmek ve yüzlerini güldürebilmektir. Bu anlamda en büyük destek Sakarya Üniversitesinden geldi. O bölgede eğitim almak için sıra yerine taşların üzerinde oturan savaş mağduru pek çok çocuk var. Gönderdiğimiz çalışma masalarını, çadır kentlerde yaşayan insanların ihtiyaçları için kullanacağız. Bu önemli katkılarından dolayı Sakarya Üniversitesine teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerine yer verdi.