SEMT PAZARI GİRİŞİNDE, ATEŞ ÖLÇÜMÜ YAPILAN VATANDAŞLARA MASKE DAĞITILDI

Osmaniye'de semt pazarı girişinde zabıta görevlilerince, ateş ölçümleri yapılan vatandaşlar dağıtılan maskeleri takarak alışverişlerini yaptı. Korona virüs  salgını ile mücadele kapsamında, kentteki semt pazarlarına giden vatandaşlar için bir dizi tedbirler alındı.
Osmaniye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından semt pazarlarında korona virüs ile mücadele kapsamında, pazar girişinde dezenfektan istasyonu oluşturuldu. Vatandaşlara maske dağıtılıp, ateşleri ölçüldükten sonra pazar girişine izin verildi. Ekipler, pazar esnaflarını da sosyal mesafeye uyulması, maske ve eldiven takılmaları konularında sürekli uyarılarda bulundu.
Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, "Belediye olarak Cumhurbaşkanlığımız ve bakanlıklarımızın genelgeleri doğrultusunda salgın ile mücadelemizi tüm kurum ve kuruluşlarımızın işbirliği ile sürdürüyoruz. Belediye hizmet binamızda olduğu gibi semt pazarlarımızda da vatandaşlarımız için el dezenfektan istasyonu oluşturduk. Pazara gelen vatandaşlarımıza maske dağıtıyoruz,  ateşleri ölçüldükten sonra pazar girişine müsaade ediyoruz. Belediye olarak biz vatandaşlarımızın sağlığı için sahadayız  Hemşerilerimizden zorunlu olmadıkları sürece evlerinde çıkmamalarını istirham ediyoruz." ifadelerini kullandı.