Sur Yapı Antalya projesinde 900 dairenin daha teslimleri başladı

Sur Yapı Antalya projesinde 900 dairenin daha teslimleri başladı

ISTANBUL (AA) - Sur Yapi'nin Antalya'da 8 milyar liralik yatirimla hayata geçirdigi Antalya Projesi'nde 660 daireden sona 900 dairenin daha teslimine baslandi.

Sur Yapi'nin açiklamasina göre, projede, 660 dairenin teslimi haziranda yapildi ve yasam basladi. Projenin ilk etabi olan Park Etabi'nda yil sonuna kadar 900 dairenin daha teslim edilmesiyle toplamda 1.560 daire sahipleriyle bulusmus olacak.

Projede yer alan Sur Cadde, cadde konsepti, modern mimarisi, kafe-restoranlari ve hem daire hem ofis kullanimina uygun konutlariyla Sur Yapi Antalya'nin ticaret ve yasam merkezi haline geliyor. Alisveristen sanata, modadan finansa kadar her zevke ve ihtiyaca hitap eden, Sur Cadde'de günlük ayak hareketinin 100 bin, aylik 3 milyon, yillik 36 milyon olmasi bekleniyor.

Ikinci etapta yer alan Sur Cadde'de ilerleme hizla saglanirken, kaba insaatin yüzde 60'i bitti. Tamamlandiginda Istiklal Caddesi'nin bir benzerini Antalyalilarla bulusturacak Sur Cadde'de ticari alanlar, ofis ve dairelerin yani sira gündüz nüfusunu da çekecek pek çok sosyal ve kültürel aktivitenin yer alacak. Tramvay hattinin da bulunacagi cadde, Antalya'nin yeni Sanzelize'si olacak.


- Turkuaz Sitesi de hizla ilerliyor


Projenin 1105 bagimsiz bölümden olusan Turkuaz sitesinin insasi da hizla devam ederken, kaba insaatta yüzde 45 seviyesine gelindi.

"Suyla gelen medeniyet" temasinin hakim oldugu Turkuaz sitesinin tüm bloklari su kenarinda yer aliyor. Turkuaz sitesi, yemyesil bahçesi ve rengarenk çiçekleri, çocuklar ve yetiskinler için dört mevsim kullanilacak açik ve kapali yüzme havuzlari, gölet kenarindaki dinlenme alanlari, site konsepti içerisinde olusturulan meydanlar, yürüyüs yollari ve modern çevre düzenlemesiyle ön plana çikiyor.

Antalya'da insa edilen bu modern sehirde genis balkon kapilari, turkuaz rengi göletlerin, portakal ve limon agaçlarinin, zeytinliklerin, rengarenk çiçeklerin bulundugu Turkuaz sitesine açiliyor.


- Dünyanin her yerinden vatandas mega projeden alim yapti


Sur Yapi Antalya, gerek kentsel dönüsüm modeliyle gerekse akilli sehir fonksiyonlariyla tüm dünyaya örnek teskil ediyor. Satis sürecinde aldigi talep ve kentsel dönüsüm sürecindeki uygulanan model anlaminda uluslararasi bilinirlige sahip referans bir proje oldu. Insa edilen mega sehirden, bugüne kadar ABD, Güney Kore, Rusya, Almanya, Ingiltere, Kuveyt ve Misir gibi 29 farkli yabanci ülke vatandasi, Almanya, Hollanda, Fransa, Kanada ve Yunanistan gibi 27 farkli ülkede yasayan Türk vatandaslari alim gerçeklestirdi.

Altyapi çalismalarinin daha önce tamamlandigi projenin üst yapim çalismalari tüm hiziyla devam ediyor. Antalya Büyüksehir Belediyesi ekipleri tarafindan yol yapim çalismalari hizla devam ediyor. Teslim edilen A parseldeki bloklar ile teslim edilecek E parsellerdeki bloklar arasindaki yolda hummali bir çalisma yürüten ekipler, iki seritten olusan gidis dönüs yolun asfalt çalismalarini tamamladi.


- Projede bulunan sosyal ve kültürel alanlar


Açiklamada verilen bilgiye göre, projede bulunan sosyal ve kültürel donati alanlari su sekilde:

"Okullar, 157 bin metrekare dev sehir parki, hastaneler, ibadet alanlari, AVM, 1,3 kilometre uzunlugunda alisveris caddesi, spor ve sergi alanlari, müze alani, Teknopark'ta, organik pazar yeri, akaryakit istasyonu, tramvay, saglik ocagi, sera alani, göl ve göletler, etkinlik çadiri, piknik alani, restoran ve kafeler, süs havuzlari, amfi tiyatro, köy meydani bisiklet yollari, elektrik sarj istasyonlari, evcil hayvan parklari, çocuk oyun alanlari, yürüyüs yollari, macera parki, kosu pistleri, spor aletleri kaykay pistleri fitness ve pilates alanlari, limon ve kaktüs bahçeleri."


Haber Kaynak : aa