İlginizi Çekebilir

1

Osmaniye'de kaçak kazı yaptıkları iddiasıyla 4 şüpheli yakalandı

2

Osmaniye’de bir köy karantinaya alındı

3

Osmaniye Olağanüstü İl Hıfzıssıhha Meclisi Yeni  Kararlar Aldı

4

Vali Yılmaz, Kore Gazimiz Hasan Var’ı Evinde Ziyaret Etti

5

Osmaniye Belediyesi’nden “Fedakâr Sağlık Çalışanları” Konulu Resim Yarışması

6

"Çok yüksek riskli" kategorisindeki Osmaniye'de Kovid-19 tedbirleri Vali Yılmaz'ın katılımıyla denetlendi:

7

Osmaniye’de sürücülerin dikkatsizliği beraberinde kazaları getirdi

8

Halk ozanı "Çok yüksek riskli" Osmaniye için türkü besteledi

9

Vatanın Milletin Başı Sağolsun

10

"Çok yüksek riskli" kategorisindeki Osmaniye'de Kovid-19 tedbirleri sıkılaştırıldıTedbirlere uymayan 176 kişiye toplam 310 bin 850 lira para cezası yazıldı

Osmaniye’de polis, Korona virüs tedbirleri ile ilgili denetimlerini arttırdı

Osmaniye’de polis, Korona virüs tedbirleri ile ilgili denetimlerini arttırdı

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı ülke geneli haftalık Korona virüs tablosunda, 100 binde 139,81 oranla 81 il içerisinde 6. sırada haritadaki yerini alan Osmaniye’de polis, Korona virüs tedbirleri ile ilgili denetimlerini arttırdı.

Osmaniye’de polis ekiplerince yapılan uygulamalarda, Koronavirüs (Covid-19) tedbirlerine ve kısıtlamalarına uymayan 176 kişiye toplam 310 bin 850 lira para cezası yazıldı. Hafta sonunu kapsayan sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasıyla birlikte korona virüs tedbirleri kapsamında il genelinde geniş kapsamlı uygulama yapan polis ekipleri, trafiğe çıkan araçları tek tek durdurarak, vatandaşların izin belgelerini kontrol etti. Bir çok noktada gerçekleştirilen denetimlerde ekipler, sokağa çıkma yasağını ihlal eden, sosyal mesafe kuralına ve izolasyon tedbirlerine uymadığı belirlenenlere cezai işlem uyguladı.

Bu kapsamda, 480 işyeri kontrol edilirken, alınması gereken koronavirüs tedbirlerine uyulmadığı gerekçesiyle 4 işyerine 6 bin lira para cezası uygulandı. Ayrıca 1708 şahıs kontrol edilip, bunlardan maske takmayan 104 kişiye 94 bin 100 lira, sokağa çıkma yasağını ihlalden 41 kişiye 122 bin 550 lira ve sosyal mesafe kuralını ihlalden 31 kişiye 91 bin 50 lira olmak üzere toplam 176 kişiye 310 bin 850 lira idari para cezası uygulandı.

Bu arada polis uygulamalarının ve denetimlerin kent genelinde aralıksız bir şekilde sürdürüleceği belirtilerek, vatandaşlar tedbirlere ve kısıtlamalara uymaları konusunda uyarıldı.

Haber:Ali Celal KAYMAK - OSMANİYE