TŞOF Genel Başkanvekili Sarı'dan sürücülere "kış lastiği takma zorunluluğu" uyarısı:

TŞOF Genel Başkanvekili Sarı'dan sürücülere "kış lastiği takma zorunluluğu" uyarısı:

MERSIN (AA) - Türkiye Soförler ve Otomobilciler Federasyonu (TSOF) Genel Baskanvekili Veysel Sari, "ticari araçlara kis lastigi takma zorunlulugu" uygulamasinin yarin baslayacagini hatirlatarak, "Kis lastigi takmayan araç sahiplerine uygulanan ceza bu yil 776 lira olarak belirlenmistir." ifadesini kullandi.

Mersin Soförler ve Otomobilciler Odasi Baskani da olan Sari, yazili açiklamasinda, uygulamaya iliskin uyarilarda bulundu.

Ulastirma ve Altyapi Bakanliginin düzenlemesi geregi sehirlerarasi yük ve yolcu tasiyan ticari araçlara kis lastigi takilmasi uygulamasinin yarin baslayacagini ifade eden Sari, sunlari kaydetti:

"Kis lastigi takma zorunlulugu 1 Aralik'ta baslayip, 1 Nisan 2020'de sona erecektir. Bu tarihler arasinda kis lastigi takmayan araç sahiplerine uygulanan ceza bu yil 776 lira olarak belirlenmistir. Tedbirsiz, yola çikan araçlar sehirler arasi yollarda çok siki denetlenecek ve kis sartlarina uygun lastik takmayan araçlarin yola devam etmelerine de izin verilmeyecektir. Yine bir baska uygulama da 7 derecenin altinda, buzlanma olmayan güney ve ege illerine yöneliktir. Bu bölgelerde ise kis lastigi kullanilmasina valiliklerin karar verecek olmasina karsin sehirlerarasi çalismak zorunda kalacak meslektaslarimizin her ihtimale karsi tedbirli olmalarini öneriyorum."Haber Kaynak : .