Turizm merkezleri Antalya ve Muğla sokağa çıkma kısıtlamasıyla sessizliğe büründü

Turizm merkezleri Antalya ve Muğla sokağa çıkma kısıtlamasıyla sessizliğe büründü

ANTALYA (AA) - Turizm merkezleri Antalya ve Mugla'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsaminda yeniden uygulanan sokagi çikma kisitlamasiyla sakinlik basladi.

Içisleri Bakanliginin, Kovid-19 ile mücadele amaciyla valiliklere gönderdigi genelge kapsaminda sokaga çikma kisitlamasi bu aksam saat 20.00 itibariyla basladi.

Antalya'da alisveris merkezleri, magaza, kuaför, restoran, lokanta ve diger isletmeler kisitlama saatinin yaklasmasiyla is yerlerinin önündeki masa, sandalye ve tekstil ürünlerini içeriye alarak kepenkleri indirdi.

Sokaga çikma kisitlamasinin ilk saatlerinde normalde yogunlugun olustugu Konyaalti Sahili, Cumhuriyet Meydani ile Isiklar ve Güllük caddelerinde kisitlama saatinde sessizlik hakim oldu.

Kent genelinde önlem alan polis ve jandarma ekipleri ise vatandaslari kisitlama hakkinda bilgilendirdi. Ekipler, kapatilmasi gereken is yerlerinde, sokak ve caddelerde denetime basladi.

Paket servisi bulunan bazi restoran ve lokantalar ise evlere servis yapma kosuluyla açik kaldi.

Öte yandan sokaklarda sadece kisitlamalardan muaf tutulan görevliler oldugu gözlendi.

- Mugla

Mugla'nin turizm merkezleri Bodrum, Marmaris ve Fethiye ilçelerinin meydanlari, cadde ve sokaklari ile yürüyüs yollari bos kaldi.

Normal zamanlarda vatandaslarin yogunluk olusturdugu Mentese'de, Cumhuriyet Caddesi basta olmak üzere önemli meydan ve alanlarin bos oldugu görüldü.

Yogunlugun yasandigi önemli turizm merkezlerinden Bodrum, Marmaris, Fethiye ve Sakin Kent Akyaka gibi merkezlerde de sokaga çikma kisitlamasi nedeniyle sessizlik hakim oldu.

Kent genelinde önlem alan polis ve jandarma ekipleri ise vatandaslari kisitlama hakkinda bilgilendirdi. Ekipler, kapatilmasi gereken is yerlerinde, sokak ve caddelerde denetimlerini sürdürdü.


Haber Kaynak : aa