İlginizi Çekebilir

1

UMKE ekipleri, kanser hastası yaşlı amcaya karlı yolları aşarak ulaştı

2

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı: “İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipman bakımından 100 tane devletten daha fazla ekipmana ve teçhizata sahip”

3

İstanbul’da TEM ve D-100 karayolu kar yağışı sonrası beyaza büründü, sürücüler güçlükle ilerledi

4

Bursa Terminalinde mahsur kalan yolcular KYK yurtlarına yerleştirildi

5

Türk Kızılay ekipleri, İstanbul’daki kar yağışından etkilenen vatandaşlara destek oluyor

6

Amasyalılar kar yağışını konserle kutladı

7

Karla mücadelede zorlu mesai devam ediyor

8

Ordu’da Kubat konseri

9

Üreticilerden odun ve kömür fırsatçılarına tepki

10

Bodrum’da hayvanseverler şiddet olaylarına dikkati çektiTürkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Başkanı Hakan Kazancı güven tazeledi

Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Başkanı Hakan Kazancı güven tazeledi

Ankara’da gerçekleştirilen Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu (GSDF) 5’inci Genel Kurulu’na tek aday giren Dr.Hakan Kazancı GSDF’nin yeniden Başkanı seçildi.
Yeniden göreve seçilen Dr. Hakan Kazancı, “Anadolu’dan bize miras kalan geleneksel spor dallarını yaşatmak ve bu paha biçilmez değerlerimizi gelecek nesillere taşıyacak olmak bizim için büyük bir sorumluluk. Vermiş olduğumuz mücadele ile geçmişten günümüze taşımakta olduğumuz geleneksel spor dallarından Atlı Cirit, Atlı Kızak, Atlı Okçuluk, Rahvan Binicilik, Kökbörü, Aba Güreşi, Kuşak Güreşi, Şalvar Güreşi ve Geleneksel kızak sporlarımızı gelecek nesillerde ölümsüz hale getirmek için mücadele etmeye devam edeceğiz. Eğitim öncelikli ve en önemli başlığımız olacak. Federasyonumuza bağlı spor dalları ile ilgili düzenlemeler ve eksiklikleri gidermek için eğitim ve istişare kampları düzenleyeceğiz. Hakem ve antrenör teşviklerini artıracak, eğitim ve sertifika altyapısını geliştireceğiz. Üniversitelerde geleneksel spor kulüplerini teşvik edecek geleneksel spor kürsüleri ve enstitüleri kurulmasına öncülük edeceğiz. Milli eğitim bakanlığı ile yapacağımız protokol çerçevesinde beden eğitimi ders müfredatlarına geleneksel sporların da eklenmesini sağlayacağız” diye konuştu.
“ETNO Spor Konfederasyonu ile uluslararası müsabakaları ülkemize getireceğiz”
Uluslararası müsabakaların Türkiye’de düzenlenmesi için gerekli çalışmaların devam ettiğini vurgulayan Kazancı, şunları söyledi: “Etno Spor Konfederasyonumuz ile işbirliğimiz uluslararası müsabakaların ülkemizde düzenlemesini sağlayacak. Etno Spor ile 5 yıldır birlikte çalışıyoruz ve çalışmalarımız aynı şekilde devam edecek. 2022 Dünya Göçebe Oyunları’nı İznik’te federasyonumuzun önderliğinde ve altyapısı ile 5 ülke Cumhurbaşkanının katılımıyla gerçekleştirmek için hızlı bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor.”