Türkiye Kros Şampiyonası, Denizli'de yapıldı

Türkiye Kros Şampiyonası, Denizli'de yapıldı

DENIZLI (AA) - Türkiye 20 Yas Alti ve Büyükler Ferdi Kros Sampiyonasi, Denizli'de tamamlandi.

Pamukkale Mahallesi'nde düzenlenen ve 37 ilden 218 sporcunun katildigi sampiyonada verilen startin ardindan gazetecilere açiklama yapan Türkiye Atletizm Federasyonu Baskan Vekili Mustafa Yasin Tas, salgin nedeniyle birçok ulusal ve uluslararasi organizasyonun iptal edildigine dikkati çekti.

Gereken tedbirleri alarak organizasyonlari düzenlemeye karar verdiklerini, temmuz ayindan bu yana dördüncü sampiyonanin organize edildigini aktaran Tas, "Bu bizim için çok önemliydi. Çünkü pandemi sürecinde birçok faaliyet askiya alinip ertelenmesine ragmen hayat da devam ediyor." dedi.

Denizli Büyüksehir Belediye Baskani Osman Zolan ise ülkenin degisik sehirlerinden genç atletleri kentte agirlamaktan dolayi mutlu olduklarini ifade etti.

Kentte ulusal ve uluslararasi yarislar yapilmasini istediklerini belirten Zolan, "Birçok spor tesisimiz var. Denizli'deki bu gelisim ve güzellik, federasyonumuz tarafindan da tercih edilebilir hale geldi. Geleneksel Türk Spor Oyunlari Kompleksi'mizde uluslararasi müsabaka yapacak pistlerimiz de var. Dünyada esi benzeri olmayan Pamukkale'nin yani basinda böyle bir yarisma düzenleniyor." ifadelerini kullandi.

Branslarinda dereceye giren sporculara madalyalari ve ödülleri, Türkiye Atletizm Federasyonu Baskan Vekili Tas, Büyüksehir Belediye Baskani Zolan ve Il Jandarma Komutani Albay Veysel Yanik tarafindan verildi.

Organizasyon sonunda dereceye giren sporcular söyle siralandi:


- Büyük Erkekler (10 km)

1- Hüseyin Ibrahim Öztürk

2- Kenan Sari

3- Hasan Turgut


- Büyük Kadinlar (6 km)

1- Burcu Subatan

2- Yonca Kutluk

3- Gizem Nur Keskin


- 20 yas alti erkekler (6 km)


1- Mahsum Deger

2- Hakan Buganli

3- Abdulhalik Çagiran


- 20 yas alti kadinlar (4 km)


1- Inci Kalkan

2- Urkus Isik

3- Ayse EcerHaber Kaynak : aa