İlginizi Çekebilir

1

Başkan Bilgin Anneler Günü’nde yaşlı bir teyzeyi sevindirdi

2

Rusya, Zafer Günü’nü askeri geçit töreniyle kutladı

3

Yunusemreli sporcular annelerini duygulandırdı

4

Belediye Başkanı Ramazan’dan Anneler günü mesajı

5

MOBİSAD il temsilcisinden mülk sahiplerine önemli destek çağrısı

6

Bağcılar’da Mescid-i Aksa’daki Filistinliler için dualar edildi

7

Özlü ve Keşir çalışmaları yerinde inceledi

8

Jandarmadan Sakarya-Bilecik karayolunda sıkı denetim

9

Gökçebeyli yönetmenin korku filmi vizyona giriyor

10

Esenler’de hastanede tedavi gören annelere "Anneler Günü" sürpriziTÜRKŞEKER, 30 milyon dolar şeker ihraç etti

TÜRKŞEKER, 30 milyon dolar şeker ihraç etti

Sözleşmeli tarımda bir asırlık pancar üretiminden gelen tecrübesi ile pandemi döneminde pancar dışı ürünlerde de (buğday, arpa, mısır, ayçiçeği vb.) “Sözleşmeli Tarım” sürecini başlatan TÜRKŞEKER, 2020/2021 Şeker Üretim Dönemi’ni de rekorlar ile kapattı.
935 bin 100 ton olan A Kotası şeker üretimini gerçekleştirmekle birlikte 137 bin 545 ton da C Şekeri üreterek rekor kıran TÜRKŞEKER, şimdi de ürettiği C şekerin ihracatına başladı.
Tarım ve Orman Bakanlığı Şeker Dairesi’nden ürettiği C şekerin yüzde 60’ı için ihracat yetkisi alan TÜRKŞEKER, 80 bin ton şeker ihracı yaparak yaklaşık 30 milyon dolar gelir elde etti. Aynı zamanda üretilen C şekerinden şu ana kadar dahili işlemde kullanarak ihracat yapan firmalara da 10 bin 400 ton satış gerçekleşmiş olup, bu satıştan da yaklaşık 35 milyon TL gelir elde edildi.
Ürettiği C şekerin tamamını satması ile birlikte 436 milyon TL gelir elde etmeyi hedefleyen TÜRKŞEKER, 30 milyon dolar ihracatın yanında ürettiği C şekeri ile birlikte 23 Milyon $dolar tutarında C şekeri ithalatının da önüne geçmiş olacak.