İlginizi Çekebilir

1

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Finlandiya Cumhurbaşkanı ile görüştü

2

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, ABD Başkanı Biden ile görüştü

3

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı ile görüştü

4

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gürcistan Başbakanını kabul etti

5

Ahlat’taki dolunay ve yakamoz hayran bıraktı

6

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Polonya Cumhurbaşkanı ile bir araya geldi

7

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gine Cumhurbaşkanı ile bir araya geldi

8

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM 76. Genel Kurulu Toplantısında dünyaya seslendi

9

Cumhurbaşkanı Erdoğan, New York’ta Göbeklitepe Anıtı’nı gezdi

10

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Slovakya Dışişleri Bakanı Korcok ile bir araya geldiUçmak isterken yuvadan düşen yavru leyleğin kanadı kırıldı

Uçmak isterken yuvadan düşen yavru leyleğin kanadı kırıldı

Iğdır’da uçmak için hazırlanan yavru leylek yuvasından düşerek kanadını kırdı. Kanadı kırılan leylek bakımı yapılmak üzere tedavi altına alındı.
Iğdır’da yavru bir leylek uçmak için hazırlanırken bir anda dengesini kaybederek yuvasından düştü. Yuvadan düşen yaralı leylek düşmenin etkisiyle kanadını kırdı. Olayı gören 3 kardeş hemen yavru leyleği evlerinin bahçesine getirdi. Burada yavru leyleğin güvenliği sağlayan kardeşler daha sonra durumu Iğdır Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğüne bildirdi. İhbar üzerine Aralık ilçesine bağlı Kırçiçeği köyüne gelen ekipler kanadı kırılan yavru leyleği teslim alarak tedavisini yapmak üzere şube müdürlüğüne götürdü.

"Leyleği kontrol ettiğimizde kanadının kırık olduğunu fark ettik"
Uçmak isterken yuvasından düşen yavru leyleği fark ettiğini dile getiren çocuklardan Samet Can Salduz, yavru leyleği evlerinin bahçesine getirdiklerini söyledi. Daha sonra internetten Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünün telefonunu bulduğunu belirten Salduz, "Ben Iğdır’ın Aralık ilçesine bağlı Kırçiçeği Köyünde yaşıyorum. Her sene bu mevsimde leylekler yuva yapıyor. Bütün leylekler direklerin üstüne yuvalarını yapıyor. Ve bugün bir yavru leylek yuvasından düştü. Biz de onu hemen evimizin bahçesine getirdik. Leyleği kontrol ettiğimizde kanadının kırıldığını fark ettik. Biz de durumu Hayvan Sağlığı Merkezine bildirdik. Ekipler birazdan gelip yaralı leyleği teslim alacaklar" dedi.