İlginizi Çekebilir

1

Türkiye'de e-ticaret, 2020'nin ilk yarısında 226 milyar TL'lik hacme ulaştı

2

Obilet.com'dan kısmi kapanmada seyahat önerileri

3

Sodexo, FlexoGift Platformu ile kurumsal hediye çeklerinin dijital adresi oluyor

4

Çoklu görme kusurlarına ömürlük akıllı lensle çözüm

5

Türkiye'de son 20 yılda meme kanseri sıklığı 2 kat arttı

6

Antalya'da tıbbi aromatik bitkilerin yaygınlaştırılması ve bilinçli tarımla üretilmesi için çalışma yapılıyor

7

Migros Pazarlama Direktörü Aysun Zaman, LEAD Network Türkiye Başkanlığı'na yeniden seçildi

8

Ağacınİzinde.com, Yıldız Entegre'nin destekleriyle yayın hayatına başladı

9

Türkiye'de örtü altı muz üretimi son 5 yılda 3,5 kat arttı

10

Goodyear, AFI KLM E&M'nin Boeing 737 filosu için tek lastik tedarikçisi olduUmut Partisi Genel Başkanı Bozkurt "104 Emekli Amiral Amacına Ulaştı"

Umut Partisi Genel Başkanı Bozkurt "104 Emekli Amiral Amacına Ulaştı"

EYT'lilerin Umut Partisi Genel Başkanı Bozkurt 104 Emekli Amiralin Bildirisi ile ilgi yazılı açıklama yaptı.

Başkan Bozkurt yaptığı açıklamada "Malasef ülke olarak zor bir süreçten geçiyor ve dananın altında buzağı arandığı bir dönemi yaşıyoruz.104 Emekli Amiralin gece yarısı yapmış oldukları Bildirinin içeriği Montrö Boğazlar sözleşmesi ve cüppeli takkeli komutanla ilgili görüşlerini açıklamışlardır. Bu bildiriyi gece yarısı değilde olağan bir gün ve ortamda basınla paylaşılması ve bir darbe ile ilişkilendirilmemesi gerektiği belirtilmeliydi.Ancak olağan bir gün ve ortamda yayımlanan bildirinin  gece yapılan bir bildiri kadar ses getirmeyeceği kanatindeyim.

104  Emekli Amiralin bildiride bildirdikleri hususlara dikkat çekmek maksadıyla böyle bir girişimde bulunduklarını düşünüyorum. Çünkü 104 Emekli Amiralin nasıl darbe yapacağının cevabını bulamıyorum,anlamışta değilim zaten böyle birşey mümkün değildir.

Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan "art niyetli bir girişim" olarak değerlendirmesi ve MYK toplantısında cüppeli tahkeli komutan fotoğrafını asla tasvip etmediklerini ifade etmiş ve Montrö sözleşmesine bağlı kalacaklarını söylemesi 104 Emekli Amiralin amacına ulaştığını gösteriyor.

Emekli Amirallerin  yaptığı bildirim ile ilgili birçok siyasetçinin konuyla ilgili fikir ve düşüncelerini hem görsel hemde yazılı basında paylaşmaları demokrasimiz açısından önemlidir. Ancak bir siyasetçi konuşurken sözlerinin hukuki karşılığını, Anayasa'ya uygunluğunu düşünmeli değil midir? Bir talepte bulunuyorsa bunun hangi kanunla nasıl yerinede getirileceğini göstermelidir. Hukuki kuralların hiçbirine uymayıp sadece siyaset yapmak için yapılan kin ve nefret dolu konuşmalar hem halkta kutuplaşmayı arttırıyor hemde hukuk devleti ilkesiyle bağdaşmamaktadır.

Konuyla ilgili soruşturma kapsamında soruşturmanın ve kovuşturmanın selameti için tedbirlere başvurulabilir, ancak bu süreç kişinin onurunun örselenmesi,  itibarının zedelenmesi için kullanılmamalıdır.

Umut Partisi olarak halkımızı hiç bir alanda kutuplaştırmadan, ülkemizde yaşayan tüm vatandaşlarımızın birbirini seveceği, saygı duyacağı ve kendini güvende hissedeceği bir Türkiyeyi inşa etmek en büyük hedefimizdir. Biz halkın içinden halkın ta kendisi olan Umut Partisi her alanda güzelim Ülkemizi daha güzel yaşanabilir bir hale getireceğiz,

halkımız geleceğe güvenle bakacaktır."  "Dedi.