VALİ COŞKUN'DAN  ENGELLİ VATANDAŞLARA ZİYARET

Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, engelli vatandaşları evlerinde ziyaret etti. Bu kapsamda, Mustafa Aslantaş ve Hatice Yağmur Aslantaş ile Müberra Gök ve Harun Ahmet Gök'ü evlerine misafir olunurken, ziyaretlerde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hamit Coşkun da yer aldı.
Engelli vatandaşlar ve aileleri ile bir süre sohbet eden Vali Ömer Faruk Coşkun, engellilerin sorunları ile ilgilenmenin hem vicdani hem de sosyal bir sorumluluk olduğunu ifade ederek, "Engellilik, sadece engellilerin ve ailelerinin maruz kaldığı bir sağlık sorunu olmaktan ziyade sosyal boyutlarıyla her birimizi yakından ilgilendiren, olumsuz etkilerini asgariye indirmek için herkesin katkı ve ortak çabasına ihtiyaç duyan toplumsal bir husustur. Valiliğimiz koordinasyonunda; başta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz olmak üzere, tüm kurum ve kuruluşlarımızla işbirliği içinde engelli kardeşlerimiz için elimizden gelenin en iyisini yapmanın gayreti içerisindeyiz." dedi.
Engelli vatandaşlar ve aileleri de Vali Coşkun'a ziyareti nedeniyle teşekkür ederek, ziyaretin kendilerini çok mutlu ettiğini ifade ettiler.

Haber: İbrahim EMÜL/OSMANİYE